Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) PDF EPUB


Arif Korkmaz

Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) - Arif Korkmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Arif Korkmaz
DOSYA BOYUTU 7,97
TARİH 2019-11-01
ISBN 6057600523
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye 21. yüzyılda pek çok ekonomik, politik, toplumsal… sorun ve tartışma ile beraber bazı dini sorun ve tartışmalara da sahne olmaktadır. Bu tartışmalardan biri de son yıllarda iyice alevlenen “deizm–ateizm” tartışmasıdır. Ancak Türkiye’de dinle ilgili sosyal bilim araştırma literatürü hayli geniş olmasına rağmen, dinsizlik, deizm, ateizm gibi konular üzerine yapılan çalışmalar yetersizdir ve bu bağlamda ateistler dinle önemli ölçüde ilişkili olmalarına rağmen üzerinde yeteri kadar çalışılmamış bir gruptur. Dolayısıyla literatürdeki bu eksikliği giderme yönünde mütevazı bir katkı sunmaya çalışmak amacıyla bu araştırma 21. yüzyıl Türkiye’si bağlamında “ateizmin psiko–sosyolojisi”ne odaklanmaktadır. Bir diğer deyişle, araştırmanın konusu 21. yüzyıl Türkiye’sinde yaşayan bazı ateistlerin ateist olma süreçlerine etki eden psikolojik ve sosyolojik faktörlerin analizidir. Bu çerçevede, Ateizmin Psiko–Sosyolojisi: 21. Yüzyıl Türkiye’si Örneği adlı bu araştırma Giriş dışında Teorik Çerçeve ve Ampirik Çerçeve adlı iki ana bölümden oluşmakta; Ampirik Çerçeve’de ateizmin psiko–sosyolojisi konusunda 31 ateist katılımcı ile gerçekleştirilmiş görüşme (mülakat) verilerine ve Arif Tekin’in eserlerine dayanan nitel bir araştırmanın sonuçları analiz edilmektedir.

...olmaktadır. Ateizmin Psiko Sosyolojisi 2 Cilt Takım Arif Korkmaz Palet Yayınları 3990000065284 Arif Korkmaz ... Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) - Arif Korkmaz ... . Arif Korkmaz. Türkiye 21. yüzyılda pek çok ekonomik, politik, toplumsal… sorun ve tartışma ile beraber bazı dini sorun ve tartışmalara da sahne olmaktadır. Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) en uygun fiyata sizleri bekliyor. 21. yüzyıl Türkiye'sinde yaşayan bazı ateistlerin ateist olma süreçlerine etki eden psikolojik ve sosyolojik faktörlerin analizidir. Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) Fiyat Geçmişi. 6 Ay 3 Ay. sunmaya çalışmak amacıyla bu araş ... Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) ... . Ateizmin Psiko-Sosyolojisi (2 Cilt Takım) Fiyat Geçmişi. 6 Ay 3 Ay. sunmaya çalışmak amacıyla bu araştırma 21. yüzyıl Türkiye'si bağlamında "ateizmin psiko-sosyolojisi"ne odaklanmaktadır. Arif Kork...