Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar PDF EPUB


Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 8,99
TARİH 2019-05-31
ISBN 6053995463
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İktisadi faaliyetleri tek bir disiplin altında inceleyip kuramsal çerçeveye indirgemek mümkün değildir. Sosyal sistem kuramında, toplumsal ilişkilerin iktisadi, politik, sosyal/kültürel ağlar etrafında kümelendiğini belirten sosyolog Parsons bireylerin içinde yaşadığı toplumun değerlerinden etkilenerek sosyo-kültürel ilişkilerini inşa ettiğini belirtir. Özünde maddi ilişkileri analiz eden iktisadi düşünce de bu tahayyülün bir parçası olarak değerlendirilmelidir. İnsan hayatının maddi kavramlarını kurgulayan bu disiplinin muhtemelen en girift alanı kökeni ilk insana kadar uzandığı varsayılan borç ilişkileridir. Tarihin medeniyetlere borç ilişkilerini faizden bağımsız değerlendirme imkânı tanıdığını iddia etmek gerçekçi değildir. Faizden elde edilen yüksek kazancın popüler bir mesleğe dönüşmesi ile başta kölelik olmak üzere pek çok sosyal sorunun kaynağı haline gelir. Sümerlerden modern çağa hemen her medeniyette olduğu gibi sosyal maliyeti giderek kabaran bu fatura kaçınılmaz şekilde bir gün yeniden insanlığın önüne konulacaktır. Tarihi süreç faiz meselesinin yakın gelecekte tartışma konusu olmaktan çıkacağına dair umutları azaltmaktadır. Bu eser, detaylıca ele aldığı, modern iktisadi düşünce literatürüne paranın kirası olarak giren ve pek çok medeniyetin sosyal hayatını derinden etkileyen faizli borç ilişkilerinin Antik Çağ medeniyetlerinden günümüze uzanan serüvenini, iktisadi bir araç olma fonksiyonunun yanı sıra aynı zamanda nasıl bir sömürü aracı olarak da işlev gördüğünü gözler önüne sermektedir.

...n çıkacağına dair umutları azaltmaktadır ... İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları ... . Bu eser, detaylıca ele aldığı, modern iktisadi düşünce literatürüne paranın kirası olarak... Uygulamalar epdf pdf oku Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar epdf ücretsiz indir oku. Faiz meselesi - tarihte örnek uygulamalar. Barkod 9786053995463. Stok Durumu VAR. Uygulamalar pdf pdf oku Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar pdf ücretsiz indir oku. "Faiz meselesi tarihte örnek uygulamalar". ... Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar Epdf - Epdfkitapinndir ... . "Faiz meselesi tarihte örnek uygulamalar". için 6 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar. Derleyen Prof. Dr. Ahmet İncekara. Tarihi süreç faiz meselesinin yakın gelecekte tartışma konusu olmaktan çıkacağına dair umutları azaltmaktadır. Bu eser, detaylıca ele aldığı, modern iktisadi düşünce literatürüne paranın kirası olarak... Kampanya Bitiş Tarihi. Bu Ürünün Satıcısı : Resmi Online Mağaza. today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar. Yayıncı. DOI: 10.26650/utd.2020.682576 Kitap Değerlendirmesi / Book Review. Kitap Değerlendirmesi: Faiz Meselesi: Tarihte Örnek. Uygulamalar Murat Ustaoğlu-Ahmet İncekara. Alış-Veriş Listeme Ekle. Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar. Tarihi süreç faiz meselesinin yakın gelecekte tartışma konusu olmaktan çıkacağına dair umutları azaltmaktadır. Tarihi süreç faiz meselesinin yakın gelecekte tartışma konusu olmaktan çıkacağına dair umutları azaltmaktadır. Bu eser, detaylıca ele aldığı, modern iktisadi düşünce literatürüne paranın kirası olarak... Tarihi süreç faiz meselesinin yakın gelecekte tartışma konusu olmaktan çıkacağına dair umutları azaltmaktadır. Bu eser detaylıca ele aldığı modern iktisadi düşünce literatürüne paranın kirası olarak... Tarihi süreç faiz meselesinin yakın gelecekte tartışma konusu olmakt...