Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Geçtiğim Günlerden e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Geçtiğim Günlerden PDF EPUB


Hasan Ali Yücel

Geçtiğim Günlerden - Hasan Ali Yücel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hasan Ali Yücel
DOSYA BOYUTU 4,28
TARİH 2019-04-17
ISBN 6052957707
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bakanlığı sırasında dünya klasiklerinin Türkçeye çevrilmesi ve Köy Enstitülerinin kurulmasıyla anılan hümanist şair, eğitimci, aydın siyaset adamı Hasan Âli Yücel Geçtiğim Günlerden adlı anılarının girişinde “bu küçük kitapta size hayatımın politikaya girinceye kadarki parçasını anlatacağım” diyor. Dedesi Ertuğrul fırkateyninin süvarisi Yarbay Ali Bey, büyükbabası Posta ve Telgraf Nazırı Hasan Âli Bey, anneannesi Ayşe Hanım, babası Ali Rıza Bey, annesi Neyire Hanım ve Habeş dadı Gülşen Bacı ile öğretmenler, okul arkadaşları, ilk kız arkadaş bu anıların en önemli kişileri. Yıllar sonra Milli Eğitim’in başına geçecek olan Hasan Âli Yücel’in mahalle mektebi, rüştiye diplomasını aldığı Mekteb-i Osmani ve Vefa İdadisi günleri, İkinci Meşrutiyet’in ilanı ve İttihat ve Terakki’nin iktidara gelişi anne babasından gizli uçurtma uçurmaya giden bir çocuğun gözünden anlatılıyor. Çocukluk ve gençlik günlerinin şarkıları, marşları, manileriyle süslenen anılar arasında yer yer bakanlık ve siyaset günlerine yapılan göndermeler anlatıya renk katıyor. Hasan Âli Yücel’in kitaba çizdiği çerçevenin dışında kalan birkaç yazısı ile Japonya eski büyükelçilerinden Hüsrev Gerede’nin Ertuğrul fırkateyni şehitleri için yazdığı bir yazı da fotoğraflarla birlikte ekler bölümünde yer alıyor.

...ı Hasan Âli Yücel Geçtiğim Günlerden adlı anılarının ... Geçtiğim Günlerden - Hasan Ali Yücel ... ... Geçtiğim Günlerden. ISBN. 9789754700442. Kitabın Adı. Geçtiğim Günlerden. We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Geçtiğim Günlerden by Hasan Âli Yücel. Problem: It's the wrong book It's the wrong edition Other. Ağlama Bebeğim (1985) - GAM MÜZİK Söz: Sabahattin Âli Müzik: Ahmet Kaya Burda çiçekler açmıyor Kuşlar süzülüp uçmuyor Yıldızlar ışık saçmıyor Geçmiyor... Yakınlarının çağrısıyla Hasan Âli'nin çocukluk an ... Geçtiğim Günlerden - Hasan Ali Yücel ... ... Yakınlarının çağrısıyla Hasan Âli'nin çocukluk anılarından derlenmiş bu kitapçık bütün tefrika dağınıklığına karşın tarihsel bi...