Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Geçtiğim Günlerden e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Geçtiğim Günlerden PDF EPUB


Hasan Ali Yücel

Geçtiğim Günlerden - Hasan Ali Yücel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hasan Ali Yücel
DOSYA BOYUTU 5,65
TARİH 2019-04-17
ISBN 6052957707
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bakanlığı sırasında dünya klasiklerinin Türkçeye çevrilmesi ve Köy Enstitülerinin kurulmasıyla anılan hümanist şair, eğitimci, aydın siyaset adamı Hasan Âli Yücel Geçtiğim Günlerden adlı anılarının girişinde “bu küçük kitapta size hayatımın politikaya girinceye kadarki parçasını anlatacağım” diyor. Dedesi Ertuğrul fırkateyninin süvarisi Yarbay Ali Bey, büyükbabası Posta ve Telgraf Nazırı Hasan Âli Bey, anneannesi Ayşe Hanım, babası Ali Rıza Bey, annesi Neyire Hanım ve Habeş dadı Gülşen Bacı ile öğretmenler, okul arkadaşları, ilk kız arkadaş bu anıların en önemli kişileri. Yıllar sonra Milli Eğitim’in başına geçecek olan Hasan Âli Yücel’in mahalle mektebi, rüştiye diplomasını aldığı Mekteb-i Osmani ve Vefa İdadisi günleri, İkinci Meşrutiyet’in ilanı ve İttihat ve Terakki’nin iktidara gelişi anne babasından gizli uçurtma uçurmaya giden bir çocuğun gözünden anlatılıyor. Çocukluk ve gençlik günlerinin şarkıları, marşları, manileriyle süslenen anılar arasında yer yer bakanlık ve siyaset günlerine yapılan göndermeler anlatıya renk katıyor. Hasan Âli Yücel’in kitaba çizdiği çerçevenin dışında kalan birkaç yazısı ile Japonya eski büyükelçilerinden Hüsrev Gerede’nin Ertuğrul fırkateyni şehitleri için yazdığı bir yazı da fotoğraflarla birlikte ekler bölümünde yer alıyor.

...ış nice dostluğun sesi onurla inancın arasında yüz yüze Geçti mi geçen günler dünden habersiz tez gelmelere bağışlanır ... Geçtiğim Günlerden - Hasan Ali Yücel ... ... Ahmet Kaya Geçmiyor Günler şarkı sözleri: Burda çiçekler açmiyor / Kuslar süzülüp uçmuyor / Yildizlar ISIK saçmiyo... Geçmiyor Günler şiiri Sabahattin Ali: burda çiçekler açmıyor/kuşlar süzülüp uçmuyor/yıldızlar ışık saçmıyor/geçmiyor gün... Senden Ayrı Gecen Günler Videosunu İzlemek için İzlesene.com'a Tıkla! Sen bana geç geldin, ben sana erken Tutuşsun gün, ... Geçtiğim Günlerden - Hasan Ali Yücel ... ... Senden Ayrı Gecen Günler Videosunu İzlemek için İzlesene.com'a Tıkla! Sen bana geç geldin, ben sana erken Tutuşsun gün, yansın geceler, vaktimiz varken. Bugün günlerden güzellik, sefa geldin, hoş geldin Ah bu yağmur yalnızlığımmış, dindim efendim. Sen bana geç geldin, ben sana erken Tutuşsun gün, yansın geceler, vaktimiz varken. Bugün günlerden güzellik, sefa geldin, hoş geldin Ah bu yağmur yalnızlığımmış, dindim efendim. Sezen Aksu Tutsak Şarkı Sözleri, Sözü ile Dinle : Tutsak Söz: Onat Kutlar, Ece Aksoy, Ersin Salman, Sezen Aksu, Onno Tunç Müzik: Onno Tunç İhaneti sende gördüm Sende şiddeti gördüm, aşkı... Zeki Müren Geçsin Günler Haftalar mp3 indir cepten müzik dinle - şarkı sözleri oku, Geçsin Günler Haftalar bedava ücretsiz müzik indir, telefondan cepten şarkı download......