Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Öksüz TurgutYiğit Osmanlı Akıncısı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Öksüz TurgutYiğit Osmanlı Akıncısı PDF EPUB


Filibeli Ahmet Hilmi Efendi

Öksüz TurgutYiğit Osmanlı Akıncısı - Filibeli Ahmet Hilmi Efendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Filibeli Ahmet Hilmi Efendi
DOSYA BOYUTU 4,33
TARİH 2020-03-25
ISBN 6050607642
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Orijinal ismi “Öksüz Turgut” olan bu roman ilkdefa 1910 yılında Hikmet Matbaası’nda basılmıştır.Elinizdeki metin orijinal eserin Latinize edilipTürkçe’ye uyarlanmış halidir.Romanda Yıldırım BeyazıdDevri’nin gözde kumandanı Mustafa Paşa’nınkahramanlıklarla dolu yaşamı, padişaha sadakati,vatan ve evlat sevgisi benzersiz bir ustalıkla hikayeedilmiştir. Üslupta okuyucuyu Mustafa Paşa’nın yaşadığıdöneme götüren ve kahramanların duygularınaortak eden bir görsellik dikkat çeker. Kitabın ithafbölümünde Filibeli Ahmed Hilmi şunları yazmıştır: Övünç ve sevincimden tatlı tatlı ağladığım bir gününduygulanımlarından doğan bu eseri müslümanların encömerdi, en şereflisi, Türklerin en seçkini, halife vehakanımız Sultan Mehmed Reşad Han Hazretleri’nin nam-i hilafetpenahilerine ithaf; ve gelirini Bursa YetimlerMektebi’ndeki millet kuzularına hediye eyliyorum. Tarihe ve edebiyata ilgi duyan herkes,bu romanı büyük bir keyifle bir solukta okuyacaktır.

...tır. Etiket: Öksüz Turgut-Yiğit Osmanlı Akıncısı ... Öksüz Turgut Yiğit Osmanlı Akıncısı ... . Osmanlılar PDF İndir. Osmanlı Devleti'ni kuruluşundan itibaren birçok yönüyle ele almaya çalışan bu eser, daha ilk kuruluş safhasında... Are you sure you want to remove Yiǧit Osmanli akincisi Öksüz Turgut. from your list? Yiğit Osmanlı akıncısı Öksüz Turgut / Filibeli Şehbenderzade Ahmed Hilmi. - - İstanbul : Bedir Yayınevi, 1974. 189 s. -- (Bedir yayınları ; 1). 10.80 TL. Osmanlı ... ÖKSÜZ TURGUT-YİĞİT OSMANLI AKINCISI-1972 Fiyatı... - GittiGidiyor ... . 189 s. -- (Bedir yayınları ; 1). 10.80 TL. Osmanlı Kuruluş Dizisi-2 OSMAN GAZİ ve Yiğit Akıncıları. Osman Bey, babası Ertuğrul Gazi'nin ölümünden sonra komutanların onayıyla Kayıların başına geçmişti. Annuler. Accueil ›. Détails pour : Yiğit Osmanlı akıncısı öksüz Turgut /. Detaylı arama için tıklayınız >>. Sıralama Şekli : Fiyatına Göre | Eser Adı | Yazar Adı. Yiğit Osmanlı Akıncısı Öksüz Turgut. Yiğit Osmanlı akıncısı Öksüz Turgut. Başlık We've gathered our favorite ideas for Oktay Aras Yiğit Osmanlı Akıncısı Öksüz Turgut, Explore our list of popular images Click Images to Large View Oktay Aras Yiğit Osmanlı Akıncısı Öksüz Turgut. Akıncı Türküsü / Atlastan Cepkenli Yiğit Akıncı. Daimi ordu birliklerine mensup değillerdi¸ belli bir maaş ve kışlaları yoktu¸ vergiden muaftılar¸ bazılarının tımarları vardı." Akıncı¸ "akın yapan" manası...