Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Matematik Felsefesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Matematik Felsefesi PDF EPUB


Matematik Felsefesi -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 6,25
TARİH 2019-10-30
ISBN 6056964336
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Felsefeden doğru matematiğe yönelim, belki de felsefe tarihi kadar eskidir.Platon'un Akademisinde "Geometri bilmeyen giremez." yazıyordu. Galileo, “Kâinatın dili matematiktir.” derken, Alfred North Whitehead "Matematik, müzikle birlikte insan ruhunun belki de en önemli ürünüdür." diyordu. Spinoza ve Descartes, Tanrının varlığını ispat ederken more geometrico düşüncesi ile hareket ediyor; Hobbes, geometriden bahsederken, ‘insanoğluna bahşedilmiş biricik bilim’ diye yazıyordu.Bekir S. Gür'ün derlediği Matematik Felsefesi'nde, matematiksel bilginin imkânı, matematiksel epistemoloji ve ontolojinin mahiyeti, matematiksel nesnelerin varlığı ve matematik tarihinde yer alan temel paradokslar;Russell, Hilbert ve Gödel gibi, matematik felsefesinin kültisimlerinin yazılarıyla yer almaktadır.

...e. Üniversiteyi bitirdikten sonra, 30 Gerçekten de matematik felsefesinin geçen yüz- yafl›na kadar özel matematik ve fizik dersleri ve- y›ldaki geliflimine bak›ld›¤›nda çeflitli biçimlerde rmifltir ... TARİHTE MATEMATİK VE MATEMATİĞİN FELSEFESİ - Samimeavsar ... . Matematik felsefesi denildiğinde konu bir çoğunuza belki soğuk ya da anlamsız geliyordur. Yaşamda matematiğin değerini sorguladığınızda karşınızda matematik felsefesini bulursunuz. Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır. Başlıca soruları matematik ve matematiğin konusu olan nesnelerin kaynağı ile ilgilidir. ... Matematik - Felsefi Terim ve Tanımlar - Felsefe - Bilgipedia ... . Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır. Başlıca soruları matematik ve matematiğin konusu olan nesnelerin kaynağı ile ilgilidir....