Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü PDF EPUB


Horst Klengel

Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü - Horst Klengel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Horst Klengel
DOSYA BOYUTU 6,67
TARİH 2019-10-30
ISBN 9944330664
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hammurabi, kral, yetkin kişiyim ben. Yüce tanrılar beni görevlendirdi: Yani ben sürüsünü iyi güden, asası doğru çobanım. Yararlı gölgem kentimin üzerine yayılmış duruyor. Kucağıma Sümer ve Akad ülkesinin insanlarını aldım. Ülkenin dostu olan koruyucu tanrımla birlikte barış içinde onlara bakıyorum; onları bilgimin derinliğiyle kuşatıyorum.”“Babil’de başını Tanrı Anu ve Tanrı Enlil’in yükseklere diktiği kentte, Asangila’da, temelleri gök ve yer gibi sonsuza dek duracak olan evde, ülkenin hukukunu düzenlemek, kararlarını belirlemek, haklarından yoksun bırakılmışlara adalet dağıtmak için kusursuz sözlerimi dikme taşıma yazdım ve adaletin kralı olarak resmimin katında kurallaştırdım. Krallar arasında seçkin kralım ben.”Babilli Hammurabi, Eski Mezopotamya’nın yetiştirdiği en önemli, aynı zamanda da en tanınmış hükümdarları arasında sayılabilir. Fransa’da arkeologlar tarafından Sus’da bulunmuş ve o günden beri tekrar tekrar ilgi odağı olmuş olan o ünlü “Dikme Taş Yasaları” onun ismi ve resmiyle bağlantılıdır. “Elinizdeki bu kitabın amacı, Hammurabi ve ardıllarının krallığındaki Babilonya ve başkent Babil’in ekonomik, toplumsal koşulları hakkında bir fikir vermektir. Öncelikle Babilonya’nın tablet arşivlerden ele geçen kapsamlı çivi yazısı malzemelerden ve bu arada da Kral Hammurabi’nin kendi belgelerinden yararlanıldı. Başka kaynaklar özellikle Orta Fırat ve Mari’den çıkarılan yeni tablet mektuplar, Hammurabi’nin politikalarına ilişkin bazı yeni bilgiler vererek kralın kişiliğini de belirgin biçimde ortaya çıkarmıştır. Ancak Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü eski Babil’in toplumsal yaşamını betimleme yolundaki asıl amacını etkilememiştir.” –Horst KlengelProf. Horst Klengel bu çalışmasında, Babil kentinde devasa bir imparatorluğun ve hukuk sistemi geliştiren bir uygarlığın izlerini sürüyor. Son derece titizlikle hazırlanan bu eserin tarihe ayna tutarak yeni bir boyut kazandıracağını umuyoruz.

... ben. "Babil'de başını Tanrı Anu ve Tanrı Enlil'in yükseklere diktiği kentte, Asangila'da, temelleri gök ve yer gibi sonsuza dek duracak ... Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü | Horst Klengel | Biraz Oku Sonra Al ... ... 27.79 TL. Ancak Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü eski Babil'in toplumsal yaşamını betimleme yolundaki asıl amacını etkilememiştir.". -Horst Klengel. Prof. 9 TL. Neydi bu dillerden düşmeyen "Hammurabi Yasaları"nın içeriği ve Babil'deki yaşamın ihtişamı? Profesör Horst Klengel, "Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü" adlı çalışmasında... 29.64 TL. Ancak Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü eski Babil'in toplumsal yaşamını betimleme yolundaki asıl amacını etkilememiştir. ... E-Tarih.org | Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü ... ... 29.64 TL. Ancak Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü eski Babil'in toplumsal yaşamını betimleme yolundaki asıl amacını etkilememiştir. -Horst Klengel. Prof. Profesör Horst Klengel, "Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü" adlı çalışmasında, muhteşem Babil kentine yerleşerek, devasa bir imparatorluk ve hukuk sistemi geliştiren bir uygarlığın izlerini sürüyor. Klengel, bu eser ile tarihin tozlu sayfalarını elinin tersi ile siliyor ve geçmiş biraz daha netlik kazanıyor. "Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü", tarihi yazıtlar ve resmi belgeler ışığında şekilleniyor. 39 TL. Ancak Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü eski Babil'in toplumsal yaşamını betimleme yolundaki asıl amacını etkilememiştir. -Horst Klengel. Prof. Horst Klengel tarafından kaleme alınan Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü Pdf İndir isimli 288 sayfadan oluşan kitap; TOTEM YAYINCILIK yayınevinin 18/10/2019 Cuma tarihinde ve 1... Ancak Kral Hammurabi ve Babil Günlüğü eski Babil'in toplumsal yaşamını betimleme yolundaki asıl amacını etkilememiştir. -Horst Klengel....