Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma RumeliII. Abdülhamid Döneminde Bir MuhabirinRumeli İzlenimleri (1896-1907) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

RumeliII. Abdülhamid Döneminde Bir MuhabirinRumeli İzlenimleri (1896-1907) PDF EPUB


H. Baha Öztunç

RumeliII. Abdülhamid Döneminde Bir MuhabirinRumeli İzlenimleri (1896-1907) - H. Baha Öztunç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR H. Baha Öztunç
DOSYA BOYUTU 12,90
TARİH 2020-04-04
ISBN 6057819277
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki bu kitap, günümüzde büyük bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti Devleti›nin sınırları dışında kalan Rumeli›yi, yerel bir gazetecinin gözünden görmemizi sağlıyor. Asır Gazetesi seyyar muhabiri Atıf Efendi’nin 1896’dan 1907’ye kadar Rumeli’nin her bir köşesini dolaşıp gözlemlerini gazetenin sütunlarına aktardığı “seyahatnamesi” araştırma eserler ve arşiv belgeleriyle tahkim edilerek titiz bir inceleme ve araştırmanın sonucunda okuyucuyla buluşuyor.Rumeli’nin dört bir yanından insan manzaralarını gözler önüne sermesinin yanı sıra eğitim, vakıflar ve beledî hizmetlerde yaşanan aksaklıklara dair yaptığı vurgular ile dikkatleri çeken eser Rumeli’nin nasıl ve neden elden çıktığı konusunda yeni bakış açılarının geliştirilmesine de katkılar sunmakta. Çalışmada yöre insanının karşılaştığı sorunlar, yerinde görülerek tespit edilebilirken, bunlarla ilgili devlet kurumlarının aldığı kararlar da resmî kayıtlara yansıdığı kadarıyla takip edildi.Edirne’den Saraybosna’ya, Taşlıca’dan Taşoz Adası’na kadar oldukça geniş bir coğrafyada küçük bir köyden Manastır gibi vilayet merkezine kadar pek çok yerleşim biriminin söz konusu süreçte idari, ekonomik ve sosyal durumlarını ortaya koyan bu çalışma, sahip olduğu dil ve üslup ile yalnız akademisyenlere değil Balkan coğrafyasına ilgi duyan herkese hitap edecek ve yapılacak yeni araştırmalara da kaynak görevi görecektir.

...a Mektupları Işığında II. Abdülhamid Döneminde Toplumsal Hayat ... Rumeli II. Abdülhamid Döneminde Bir Muhabirin Rumeli... ... . Abdülhamid Döneminde Bir Muhabirin Rumeli İzlenimleri (1896-1907). Asır Gazetesi seyyar muhabiri Atıf Efendi'nin 1896'dan 1907'ye kadar Rumeli'nin her bir köşesini dolaşıp gözlemlerini... Rumeli & II. Abdülhamid Döneminde Bir Muhabirin Rumeli İzlenimleri (1896-1907) - H. Baha Öztunç | http://kitapyurdu.com https... Rumeli / 2. Abdülhamit Döneminde Bir Muhabirin Rumeli İzlenimle ... Rumeli II. Abdülhamid Döneminde Bir Muhabirin Rumeli... ... .. Rumeli / 2. Abdülhamit Döneminde Bir Muhabirin Rumeli İzlenimleri (1896-1907) kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. 108 TL. Asır Gazetesi seyyar muhabiri Atıf Efendi'nin 1896'dan 1907'ye kadar Rumeli'nin her bir köşesini dolaşıp gözlemlerini gazetenin sütunlarına aktardığı "seyahatnamesi" araştırma eserler ve... Todorova, Ma...