Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Notre-Dame’ın Kamburu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Notre-Dame’ın Kamburu PDF EPUB


Victor Hugo

Notre-Dame’ın Kamburu - Victor Hugo pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Victor Hugo
DOSYA BOYUTU 6,43
TARİH 2019-10-25
ISBN 9755098258
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Güzellikle çirkinliğin, iyilikle kötülüğün, merhametle zulmün, saflıkla tutkunun yolları kesişiyor.Notre Dame Kilisesi’nin kapısına bırakılan kimsesiz bebeği himayesine alan Papaz Frollo, bebeğe Quasimodo adını verir ve onu büyütür.Küçük bir çocukken Çingeneler tarafından kaçırılan Esmeralda ise güzelliğiyle çevresindekileri büyülemekte ve herkesin gözünü kamaştırmaktadır. Quasimodo Esmeralda’yı görür görmez âşık olur ve onu kaçırmaya çalışır. Ne yazık ki Esmeralda’nın gönlü sırtındaki kamburla alay konusu olan Quasimodo’da değil, onu Quasimodo’nun elinden kurtaran Yüzbaşı Pœbus’tadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, tüm yasaklara ve kurallara rağmen Papaz Frollo da Esmeralda’ya tutkundur. İşte bu engellenemeyen tutku yüzünden Esmeralda’nın başına gelmeyen kalmayacak; bu üç farklı aşkın merkezinde yer alan genç kız, işlemediği bir suçla itham edilip türlü zorluklarla yüzleşmeye mecbur kalacaktır.

...: The Hunchback of Notre Dame. Yayın Tarihi: 16 Mart 1997 ... Notre Dame'ın Kamburu Türkçe Dublaj İzle - YouTube ... . 1871'de Paris Komünü'nü desteklemese de komüncüleri savundu. 1831 yılında yayımlanan romanı Notre Dame'ın Kamburu klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alır. ...hep yanında bulundurduğu, görünüşü ile insanların zavallı gözü ile baktığı Kambur Quasimodo'ya olan sevgisini ve koruma Notre Dame'ın Çan Odası Quasimodo olanlara seyirci kalmayacaktır. Victor Hugo'nun ölümsüz eseri; Notre Dame'in Kamburu ... Notre Dame'ın Kamburu İzle, Notre Dame'ın... | Jet Film İzle - Sayfa 2 ... . Victor Hugo'nun ölümsüz eseri; Notre Dame'in Kamburu Müzikali, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyunda, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa'nın ruhani ve dini lideri... Notre Dame'ın Kamburu - Konusu. Genç çingene kızı Esmeralda, Mucizeler avlusuna yolu düşen Kurtarıcısı Nötre Dame kilisesinin son derece çirkin fakat çok yufka yürekli zangocu Quasimodo'dur. Notre Dame'ın Kamburu en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Kitap Açıklaması. 19. yüzyılın başlarında bakımsızlığından ötürü Notre Dame Katedrali yıkılmak istenir. Görevi çanları çalmaktır. Kilisedeki çan yüzünden kulağı sağır olur. Kuasimodo'nun sırtında bir kamburu vardır. Gözünün biri de büyüktür. Bir festival düzenlenir....