Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sevgi, Suçluluk ve Onarım e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sevgi, Suçluluk ve Onarım PDF EPUB


Melanie Klein

Sevgi, Suçluluk ve Onarım - Melanie Klein pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Melanie Klein
DOSYA BOYUTU 10,90
TARİH 2008-10-22
ISBN 9758859825
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Psikanaliz kitaplığına önemli bir katkı: Freud’dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein’ın yapıtının başlangıç evresini yansıtan Sevgi, Suçluluk ve Onarım Türkçede...“Melanie Klein güçlü bir kadın; nasıl diyeyim, onda derinden derine çalışan bir tür incelik var; bu kurnazlık gibi bir şey değil, dipten gelen, çekişli, kuvvetle çarpan bir dalga gibi tehdit edici. Kırlaşmaya başlayan saçlarıyla, parlak ve imgeleme yetisinin gücü gözlerinden okunan bir kadın.” Virginia Woolf günlüğünde Melanie Klein’ın Londra’ya göç ettiği döneme ait bir portresini çizerken bu sözcükleri kullanmaktadır.Çevresinde yoğun fırtınalar koparmış, psikanalizin, özellikle de çocuk psikanalizinin başlangıcına imzasını atmış, psikanaliz tarihinde yenilikçi ve klinik dehasıyla beğeni toplamış bu ünlü psikanalist 1882 yılında Viyana’da doğdu. Sandor Ferenczi ile analizden geçerek Budapeşte Psikanaliz Cemiyeti’ne kabul edildi. Karl Abraham ile gerçekleştirdiği ikinci analizden sonra Londra’ya göç etti ve 1960 yılında bu kentte öldü.Melanie Klein’ın klinik dehası D.W. Winnicott, W.R. Bion, Frances Tustin, Hanna Segal, Donald Meltzer, Esther Bick gibi zamanının İngiliz psikanalistlerinin yapıtlarını ve psikanalitik pratiklerini yakından etkiledi. Yapıtındaki yaratıcılık psikanaliz kültürünü zenginleştirici mahiyettedir ve kavramlarının birçoğu neredeyse her psikanalistin repertuarına girmiştir.Sevgi, Suçluluk ve Onarım Melanie Klein’ın toplu eserlerinin, 1921-45 yıllarında kaleme aldığı makaleleri içeren ilk cildini oluşturur. Ünlü psikanalistin çocuğun libidinal gelişiminden çocukların psikanalizine, ruhsal yaşamın erken dönemlerindeki kaygılardan sevgi, nefret ve onarım üçgeninde gelişen sevme yetisine, yas çalışmasından yaratıcılığa, şizo-paranoid konumdaki dolayımsızlıktan sembollerin oluşumuna, psikanalitik bakış açısıyla çocuğa verilecek cinsel eğitimden çocuktaki merak ve bilgi aşkını ketleyen faktörlerin incelenmesine ve gerçek anlamda bir çocuk psikanalizinin oluşturulmasının koşullarına kadar varan temel görüşlerini ileri sürdüğü bu makaleler, aynı zamanda ruhsal yaşam üzerine ilk kavramlarının ortaya çıktığı metinlerdir.

... figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor ... Sevgi, Suçluluk ve Onarım | GETEM E-Kütüphane ... . Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor. Psikanaliz kitaplığına önemli bir katkı: Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtan Sevgi, Suçluluk ve Onarım Türkçede... Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sa ... Sevgi, Suçluluk ve Onarım | Bella Habip ... ... Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor.Melanie Klein güçlü bir kadın; nasıl diyeyim... Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor.Melanie Klein güçlü bir kadın; nasıl diyeyim, onda... Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor. Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor. Psikanaliz kitaplığına önemli bir katkı: Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtan Sevgi Suçluluk ve Onarım Türkçede... Sevgi suçluluk ve onarım. Psikoloji. Sevgi Suçluluk ve Onarım. 9789758859825. Sevgi, suçluluk ve onarım = Love, guilt, and reparation and other works, 1921-1945 /. Detaylı Bibliyografya. Yazar Sevgi, Suçluluk ve Onarım pdf indir. Sevgi, Suçluluk ve Onarım Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Sevgi, Suçluluk ve Onarım Pdf İndir. Ad: Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Yazar: Melanie Klein, Yayınevi: Kanat Kitap, Çevirmen: Aslı Mertan, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Psikoloji Genel Psikoloji İnsan Ve Toplum Diğer, Barkod... Sevgi, Suçluluk ve Onarım, Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtıyor. Sevgi, suçluluk ve onarım. Yazar: Klein, Melanie. Melanie Klein: Sevgi, Suçluluk ve Onarım, "Erken Analiz" (1923), TR: Bella Habip, s. 72. Melanie Klein. Psikanaliz kitaplığına önemli bir katkı: Freud'dan sonra psikanalizin en önemli figürlerinden biri sayılan Melanie Klein'ın yapıtının başlangıç evresini yansıtan Sevgi......