Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yunanlar ve Yunan Medeniyeti e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yunanlar ve Yunan Medeniyeti PDF EPUB


Jacob Burckhardt

Yunanlar ve Yunan Medeniyeti - Jacob Burckhardt pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jacob Burckhardt
DOSYA BOYUTU 4,81
TARİH 2019-11-14
ISBN 6057768070
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Jacob Burckhardt’ın hayatı (1818-1897) tarih yazımının 19. yüzyıldaki altın çağına rastlar. Burckhardt gençliğinde Berlin’de Hegelci tarih anlayışına isyan ederek pozitivizmi kuran bilim adamlarından ders aldı; öğretmenleri August Boeckh ve J. G. Droysen gibi Yunan tarihçileriyle, modern tarih ve arşiv araştırmacılığının kurucusu Leopold von Ranke idi. Charles Darwin’in, Karl Marx’ın ve Theodor Mommsen’in çağdaşıydı. Düşünürler içinde en çok Schopenhauer’e hayranlık duyardı ve genç Nietzsche’nin dostu ve meslektaşıydı. İtalya'da Rönesans Kültürü eseriyle tanınan kültür tarihçisi, bu kez Yunanlara ve Yunan medeniyetine eğiliyor. Uzman olmayanların da rahatlıkla takip edebileceği derslerden oluşan bu eser, eski Yunanların mitolojisi, şehri ve günlük yaşamı gibi unsurlar üzerinden bir medeniyeti gözler önüne seriyor.

... eserleri Knossos Sarayı'dır. Antik Yunan Uygarlığı, Akdeniz kıyılarında varlık gösteren en gelişmiş medeniyetlerden biriydi ... Yunan Medeniyeti Hakkında Bilgi - Bilim, Edebiyat, Sanat ve Yaşayışları ... . Büyük İskender'in fetihleri ile doruğa çıkan Antik Yunan kültürünün izini sürelim. 1. Yunan Medeniyeti MÖ. 1200'de Yunanistan'ı istila eden Dor'lar tarafından kurulmuştur. 4. Yunan ve İyon kolonileri, Fenike kolonilerinde olduğu gibi, sadece ticari amaca dayanmazdı. Yunan Medeniyeti. Akalar'a son veren Dorlar tarafından kurulan bir medeniyettir. Altın bir çağ yaşadıkları kabul edilen Yunan v ... Doğu`Nun Yunan Medeniyeti ve Homeros`Un Eserleri Üzerindeki Etkisi ... . Yunan Medeniyeti. Akalar'a son veren Dorlar tarafından kurulan bir medeniyettir. Altın bir çağ yaşadıkları kabul edilen Yunan ve Roma medeniyetleri dönemine Eskiçağ veya Antikçağ denir. ...Rönesans hareketinin ve Neo-Klasik canlanmanın üzerinde Antik Yunan medeniyetinin büyük izleri görülür.[6]. Bu savaşı takiben Persler ve Yunanlar arasında Callius Barış Antlaşması imzalanmıştır. ...Etkisi Doğu'nun Yunan Medeniyeti ve Homeros'un Eserleri Üzerindeki Etkisi Ahmet Can*, Baha ...