Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kötü Feminist e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kötü Feminist PDF EPUB


Roxane Gay

Kötü Feminist - Roxane Gay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Roxane Gay
DOSYA BOYUTU 3,33
TARİH 2019-11-14
ISBN 6050321432
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Erkek egemen dünyada kadınların özgür bireyler olarak hayatlarını sürdürmelerini destekliyor, Şiddetin ve cinsel tacizin toplumda ve medyada giderek yaygınlaşıp kabullenilmesinden rahatsızlık duyuyor, Kadın, erkek ve çocukların önyargılardan, ayrımcılıktan, toplumsal cinsiyet tuzaklarından uzak bir şekilde yaşamaları gerektiğine inanıyorsanız, Bu kitabı okumalısınız! Bugünün en önemli kadın aydınlarından biri olan yazar Roxane Gay, Kötü Feminist kitabında feminizmi ve feminizme neden ihtiyacımız olduğunu toplumsal olaylardan, popüler kültürden, ayrımcılıktan ve yaşadığı hayal kırıklıklarından yola çıkarak ele alıyor. Günümüzde hâlâ tartışma konusu olan feminizmin, olumsuz hatta çoğu kez hakaretmiş gibi kullanılmasına sert çıkan Roxane Gay, kendisini bir feminist olarak değil kötü bir feminist olarak tanımlıyor. İnsanın çelişkilerle dolu olduğunu, yapıştırılan etiketler ve toplumsal yargılarla da çevrelendiğini dile getiren yazar, okurlarını farklı bir manifesto okumasına davet ediyor.

...lduğunu savunan kimseler feminist değildir ... Kötü Feministin Manifestosu | 5Harfliler.com ... . 15.96 TL. ...hâlâ tartışma konusu olan feminizmin, olumsuz hatta çoğu kez hakaretmiş gibi kullanılmasına sert çıkan Roxane Gay, kendisini bir feminist olarak değil kötü bir feminist olarak... ...gerçekten kötü birer feminist midir, vücudunun kusursuz olmasını istemek birini kötü bir feminist mi yapar? de Roxane Gay, Bad Feminist (2014) adlı kitabında "kötü feminist" unvanını gururla üstlenir. Öncesinde feministler tarafından evlilik ... Kötü Feminist Kötü Feminist ... . Öncesinde feministler tarafından evlilik kötü bir şey olarak kabul edildiğinden değil fakat bazı feminist geleneğe sahip okulların evlenildiğinde kadın kişiliğinin ortadan kaybolduğunu düşünmesinden. Feminist kime denir? Toplum ya da küçük bir topluluk içinde bir kadın alışılmışın bir tık daha üzerinde bir ses çıkardığında hemen erkekler tarafından "feminist misin sen?" sorusuyla bastırılmaya çalışılır. Billboard dergisinin her yıl düzenlediği "Billboard Women in Music" organizasyonunda bu yıl, "Yılın Kadını" ödülüne Madonna layık görüldü... Kitap. Kötü Feminist. Kötü Feminist. Yayınevi : Martı Yayınları. Barkod : 9786050321432. Yazar Roxane Gay, kendisini "kötü feminist" olarak adlandırırken, feminist hareketin mükemmeliğe dair taleplerini muhtemelen yerine getiremeyeceğini kabul ederek nükte yapıyordu. Feminist kuram ile feminizm birbiri ile ilişkilendirilse de birbirinden ayrı vurguları bulunmaktadır. Feminist kuram, toplumsal bir olgu olan kadın hareketinden kaynaklanmaktadır. İkinci Cins, günümüzde hâlâ feminist felsefenin annesi olarak değerlendirilmektedir. ne kadar zeki, eğlenceli ve dinamik olursa olsun, kalçalarının büyük...