Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Risale-i Nur Külliyatından Misallerle: Mantık, Münazara ve Cedel İlimleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Risale-i Nur Külliyatından Misallerle: Mantık, Münazara ve Cedel İlimleri PDF EPUB


Prof. Dr. Ahmed Akgündüz

Risale-i Nur Külliyatından Misallerle: Mantık, Münazara ve Cedel İlimleri - Prof. Dr. Ahmed Akgündüz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ahmed Akgündüz
DOSYA BOYUTU 10,17
TARİH 2020-03-05
ISBN 9757268994
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bedîüzzaman Said Nursî’nin İlmî Şahsiyeti” adıyla neşrettiğimiz, 1000 küsur sayfalık eserde, 13 ilim dalı hakkında, Risâle-i Nur Külliyâtından misâller vererek ve her ilimle alakalı her dilde temel kaynaklara mürâcaat ederek, bir ders kitabı kısalığında bölümler kaleme almıştık.Bu eseri okuyan ilim ve ihtisâs ehli arkadaşlar, özellikle Mantık, Münâzara ve Cedel İlimleri bölümlerinin ayrı bir kitap şeklinde yayınlanmasını istediler. Biz de “Risâle-i Nur Külliyâtından Misâllerle Mantık, Münâzara ve Cedel İlimleri” ünvânıyla bu eseri derledik.Bu kitap İmam-Hatip Okullarında, İlâhiyât Fakültelerinde ve hatta Medreselerde ders kitâbı olabileceği gibi, Risâle-i Nûra vâkıf olmak isteyen Nur Talebeleri için de bir rehber kitap olabilir. Kitap üç bölümdür: Birinci Bölüm; Mantık İlmidir. İkinci Bölüm; Münâzara İlmidir. Üçüncü Bölüm; Cedel İlmidir.

...lerle: Mantık, Münazara ve Cedel İlimleri, Yazar: Prof ... Risale-i Nur Külliyatından Misallerle: Mantık, Münazara ve Cedel... ... . Dr. Ahmed Akgündüz, Yayınevi: Osav (Osmanlı Araştırmaları Vakfı), Kategori: Kitap, Detay Kategori... Öncelikle Risale-i Nur'dan münazara adabı hakkında bazı parçalara yer vermek istiyoruz Cedel, delile karşı delille cevap vererek kavga edercesine kendi fikrini müdafaa etmektir. Risale-i Nur Külliyatı'ndan Aslına Sadık Kalınarak Kısmen Sadeleştirilmiştir. İhlas Risaleleri. Âlimlere göre adap ve münazara il ... Risale-i Nur Külliyatından Misallerle: Mantık, Münazara ve Cedel... ... . İhlas Risaleleri. Âlimlere göre adap ve münazara ilminde hakperestlik ve insaf düsturu şudur Risale-i nur külliyatının kudsi dayanakları. (Buhârî, enbiyâ 51; Müslim, zühd 10.) İkinci Misal Münazara (İlm-i Adabve'l-Münazara) (6 Kitap). VIII. Cedel İlmi (2 Kitap). Mantık ve Risale-i Nur. Müellif: La-edrî. Mantık, bilinenden bilinmeyenin elde edilmesine vasıta olan ilimdir (1). Kâinattaki muazzam nizam, mantıklı düşünceyi doğurmuştur; zirâ âlemde abesiyete yer yoktur. Risale-i Nur'da böyle bir şeyin bahsi yoktur. Bu hakikatleri mantıklı ve muhakemeli görüşlerle ispat ettikten başka, Risale-i Nur kâinatı ilim gözüyle inceler ve okur. Risale-i Nur'da "Kötülük" Problemi. Biz de Risâle-i Nur Külliyâtından Misâllerle Mantık, Münâzara ve Cedel İlimleri ünvânıyla bu eseri derledik. Kitap üç bölümdür: Birinci Bölüm; Mantık İlmidir. ...bulunan büyük biraderi Molla Abdullah'ın ilimden ne derece feyizyab olduğunu tetkike sevk etti. Şeyh Bahîd de bu teklifi kabul ederek, bir münazara zemini arar. Bediüzzaman ve Risale-i Nur. Said ve Nur ile ilgili diğer maddeler için Said (Tavzih) ve Nur (Tavzih) sayfalarına gidin. Bediüzzaman Said Nursi (ra) her asır başında hadîsçe geleceği tebşir edilen dinin yüksek hâdimlerinden... Sınıfta çıt yoktu,benden önce "ölümden sonra hayat" sunu...