Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sudanlı Zenci Musa e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sudanlı Zenci Musa PDF EPUB


Harun Çolak

Sudanlı Zenci Musa - Harun Çolak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Harun Çolak
DOSYA BOYUTU 5,42
TARİH 2020-01-09
ISBN 6056986505
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Eşref Bey’in emir eri Zenci Musa Omuz vermiş, göğe çıkmış: Nebi İsa”M. Âkif Ersoy “Ben Malta’dan kurtulup Millî Mücadele’nin bayrağını açanlardan birisi olmak şerefine mazhar olduğum günlerde, Musa, o benim kahraman Arabım veremden ölmüş.”Kuşçubaşı Eşref Bir Osmanlı Mücahidi Zenci Musa Sudan’da doğup Üsküdar’da Özbekler Tekkesi’nde vefat eden bir kahraman Osmanlı Askeri ve Teşkilat-ı Mahsusa üyesidir. Hayatı Girit’te bir Türk mahallesinde başlayan Zenci Musa, Trablusgarp’tan Balkanlara, Çanakkale’den Kudüs’e, Yemen çöllerinden Anadolu’ya kadar yangın neredeyse oraya koşmuş fedakâr ve vefakâr bir yiğittir. Kuşçubaşı Eşref ile Libya çöllerinde tanışmış ve Osmanlı ordusunda son nefesine kadar, gönderildiği her cephede savaşmıştır. En son İngiliz işgali altındaki İstanbul’dan Kurtuluş Savaşı’na destek olmuştur. Yılmamış, yılgınlığa düşmemiş, ümmet bilinciyle Müslüman kardeşleri için hak ve adalet nizamı için canla başla mücadele etmiştir. Bu kitap ile insanlık düşmanlarının emperyalist emellerini gerçekleştirmek için uyguladıkları vahşetlere ve Zenci Musa’nın ibretlerle dolu mücadelesine tanık olacaksınız.

...ıkıntıyla yüzleşen, Afrika'nın dört bir yanından gelen gönüllülerden oluşan bir iman ordusu ... SUDANLI ZENCİ MUSA - YouTube ... . İşte "Zenci" lakaplı Sudanlı Musa da bu mücahitlerden birisiydi. Hep ali davalar için koşturdular: Zenci Musa ve arkadaşları gibi. Onlar feragat ve fedakarlıklarıyla bu milletin vicdanı oldular. Aslen Sudanlı olan Zenci Musa, Girit'te dünyaya gelmiş. Cepheden cepheye koşturan Sudanlı bir Osmanlı neferinin, "Sudanlı Zenci ... Hikayem serimizin yeni bölümünde Sudanlı Khalid Osman, atası Osmanlı kahramanı Sudanlı Zenc ... Ensonhaber.com: Osmanlı İçin Yaşamış Bir Sudanlı: Zenci Musa ... ... Hikayem serimizin yeni bölümünde Sudanlı Khalid Osman, atası Osmanlı kahramanı Sudanlı Zenci Musa Bey'i anlattı....