Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yeraltından Notlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yeraltından Notlar PDF EPUB


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU 6,51
TARİH 2019-10-31
ISBN 6058085077
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Ben hasta bir adamım. Çirkin ve içi kinle dolu bir adam. Biliyorum ki karaciğerimden hastayım amane hastalığım hakkında bir şey biliyorum, ne de beni tam olarak neyin hasta ettiğinden haberim var.”Dostoyevski genel olarak insanın iç âlemine ışık tutar ancak bunu elinizdeki eserinde bir adım dahaileriye taşımış ve insan ruhunun trajedisini ortaya koymuştur. Esasen kitabı bu kadar ölümsüz yapanda bu husustur. Yeraltından Notlar, biçare bir insanın hayatın zorlukları karşısında ezilmesinin, içdünyasının yaralar almasının, benliğini dünyaya kabul ettirmek çabasındayken gitgide kendi içineçekilmesinin hikâyesidir. Dostoyevski’nin daha sonra kaleme alacağı eserlerinde değindiği birçokfelsefi ve ahlaki problemin temelleri bu romanda ortaya konulmuştur.

...n anahtar kitap budur derim hep, ama ilk okunan bu olmamalı, yavaş yavaş diğer eserleri okuyup Yeraltından Notlar sonuna gelinmeli ... Yeraltından Notlar Özet - Dostoyevski ... . Dostoyevski'nin çoğu eserinde kullandığı dil olan "sürprizin" bu kitabında kullanılmaması, normal olarak çoğunluk diye bir köşeye ittiğimiz kitaplarından ayrılmaktadır. Yeraltından Notlar. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. İletişim Yayınları. Çevirmen: Mehmet Özgül. 153 Sayfa. Puanım:. Dostoyevski 1861'de St. Petersburg'ta. Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar kitabı, hezeyanlar içinde isimsiz b ... Dostoyevski Yeraltından Notlar Analiz | Arşiv Edebiyat ... . 153 Sayfa. Puanım:. Dostoyevski 1861'de St. Petersburg'ta. Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar kitabı, hezeyanlar içinde isimsiz bir kahramanın romanıdır. Yeraltından Notlar'ın adsız kahramanı bir böcek olmak istediğini söyler. Dostoyevski'nin Gogol etkisinden kurtularak kendi sesiyle verdiği ilk büyük yapıt olan Yeraltından Notlar, Avrupa'daki büyük varoluşçu edebiyatı müjdeleyen bir roman. ...