Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Küçük Kara Balık e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Küçük Kara Balık PDF EPUB


Samed Behrengi

Küçük Kara Balık - Samed Behrengi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Samed Behrengi
DOSYA BOYUTU 8,2
TARİH 2019-10-21
ISBN 6056968068
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Annesiyle birlikte bir derede yaşayan Küçük Kara Balık’ın hikâyesini duydunuz mu?Bakın anlatalım: Bu sevimli Küçük Kara Balık’ın en sevdiği şey, ay ışığının evlerinin üstüne vurmasıymış. Küçük Kara Balık, her gün, sabahtan akşama kadar, annesiyle birlikte derenin içinde yüzermiş. “Anneciğim, burada daha fazla kalamam ben, gitmeliyim!” demiş bir gün Küçük Kara Balık. “Gitmek istediğine emin misin?” diye sormuş annesi.“Evet,” demiş Küçük Kara Balık. “Bu derenin ucunun nereye çıktığını gidip görmek istiyorum.” “Başka yerlerde neler olup bittiğini gerçekten bilmek istiyorum... Böyle amaçsızca yüzmektenbıktım usandım.” Böylece çıkıp gitmiş. Küçük Kara Balık, bütün çocuklar için unutulmaz bir öykü, bir başucu kitabı.

...Birkaç küçük balık başına toplandı ... Küçük Kara Balık Özet - Samed Behrengi ... . "Yabancısın galiba?""dediler. Kara Balık: - Evet, yabancıyım. Kısa zamanda balıklar arasında yayıldı haber. "Küçük bir kara balık uzaklardan gelmiş. Tabii ki Küçük Kara Balık'ın yaşadığı derede. İçinde binlerce balığın yaşadığı oldukça kalabalık bir dere burası. O yüzden adımlarımızı dikkatli atalım, hiçbir şeyi gözden kaçırmayalım. Küçük Kara Balık. Denizin derinlikle ... Küçük Kara Balık - Samed Behrengi ... . Küçük Kara Balık. Denizin derinliklerinde yaşlı balık oniki bin çocuğu ve torununu başına toplamış onlara masal anlatıyordu: Bir zamanlar annesiyle ırmakta yaşayan küçük bir karabalık vardı. Kafka'nın Bebeği Gerdschneider. Bu haftaki konuğumuz küçük ama kocaman yürekli bir kara balık. Küçük Kara Balık, İran'lı yazar Samed Behrengi'nin en ünlü iki kitabından bir tanesi. Küçük Kara Balık,, onun yalnızca İran'da değil, dünyanın pek çok ülkesinde tanınıp sevilmesine yol açmış bir ölümsüz kitaptır. Bu küçük kitap, Bratislava ve Bologna Dünya Çocuk Kitapları Fuarlarında... Küçük Kara Balık Özeti: Hikaye balık ninenin yüzlerce yavruya masal anlatması ile başlıyor. Bir zamanlar bir kayanın altın annesi ile birlikte küçük bir kara balık varmış. Kitap Adı: Küçük Kara Balık Yazar: Samed Behrengi Yayıncı: Can Yayınları Sayfa Sayısı: 56. Küçük Kara Balık, onun yalnızca İran'da değil, dünyanın pek çok ülkesine tanınıp sevilmesine yol... Ve yıllar sonra bu miniğimiz öğretmeninin karşısına Çağan Irmak olarak çıkar."** "Beni hatırladınız mı? Ben küçük kara balık". Arkadaşım anlattığında hatta izlettiğinde çok etkilenmiştim....