Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kendine Ait Bir Oda e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kendine Ait Bir Oda PDF EPUB


Virginia Woolf

Kendine Ait Bir Oda - Virginia Woolf pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Virginia Woolf
DOSYA BOYUTU 12,7
TARİH 2020-02-17
ISBN 6050602203
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Ama kadınlar için diye düşündüm, boş raflara bakarak, bu güçlükler çok daha fazla ürkütücüydü. Bir kere, aile gerçekten varlıklı değilse, ya da soylu değilse bırakın sakin bir odayı ya dases geçirmez bir odayı, kendine ait bir odası olması bile söz konusu değildi kadının, on dokuzuncu yüzyılın başına kadar durum buydu. Evleneceği erkeğe verilen para, ki kızın babasının iyi niyetine bağlıydı bu, sadece üstüne başına yeterdi kızın, hepsi de yoksul erkekler olan Keats, Tennyson ya da Carlyle’ı avutan şeylerden bile yoksundu kız, bir gezintiden, Fransa’ya kısa bir yolculuktan, ne kadar perişan olsa da kendisini ailesinin taleplerinden ve baskılarından koruyan ayrı bir evden. Bu tür maddi zorluklar çok ürkütücüydü; ama maddi olmayanlar çok daha kötüydü. Keats ve Flaubert ve diğer üstün yetenekli adamlar dünyanın kendilerine kayıtsız kalmasına güç dayanıyorlardı, ama kadınlara baktığımızda bu kayıtsızlığın yerini düşmanlık alıyordu. Dünya kadına, erkeklere dediği gibi ‘İstersen yaz, umurumda değil’, demiyordu. Dünya kaba kaba gülerek, ‘Yazmak mı?’ diyordu. ‘Yazman ne işe yarıyor?’” Virginia Woolf’un sesi, aradan neredeyse yüz yıl geçmesine rağmen, Kendine Ait Bir Oda’daki söylemiyle, düşünceleriyle, gücünü ve etkisini yitirmeden günümüze ulaşıyor. 

...sı var, kendine ait bir odasının olması ... 'Kendine Ait Bir Oda'dan Erkek Egemen Dünyaya... - onedio.com ... . Virginia Woolf ile tanışmam beni dumura uğratmadı desem yalan olur. Virginia'nın 'Kendine Ait Bir Oda'sını okuduğumda aklımdan şunlar geçti: Odam var, param da var, niye yazmıyorum? Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli kitaplardan biri olan Kendine Ait Bir Oda, Virginia Ve şöyle sesleniyor kadınlara: "Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Kendine Ait Bir Oda denemesinde ise ; 'Bi ... Kendine Ait Bir Oda Özet - Virginia Woolf ... . Kendine Ait Bir Oda denemesinde ise ; 'Bir kadın eğer kurmaca yazacaksa, parası ve kendine ait bir odası olmalı' diyerek tek cümleyle o dönemin koşullarını anlatmaya çalışıyor. Virginia Woolf. Edebiyat dünyasının feminist bir makalesi olarak adlandırılan Kendine Ait Bir Oda, kadın hareketinin elinden düşürmediği önemli kitaplardan biri olmayı başarıyor. Kitabın adı: Kendine Ait Bir Oda Yazarı: Virginia Woolf Yayınevi: İletişim Yayınları Sayfa: 127 Baskı: 2016 Tür: Roman. "Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Kitap Açıklaması. Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli kit...