Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma DenizBir İsyancının İzleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

DenizBir İsyancının İzleri PDF EPUB


Turhan Feyizoğlu

DenizBir İsyancının İzleri - Turhan Feyizoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Turhan Feyizoğlu
DOSYA BOYUTU 5,12
TARİH 2017-02-08
ISBN 9944330329
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kamuoyu onu ilk kez 1966’da tanıdı. Çorumlu elli dört belediye işçisi, yalınayak yürüyerek Çorum’dan İstanbul’a gelmiş, sonra da 31 Ağustos 1966 Çarşamba günü, Türk-İş yöneticilerini kınamak amacıyla Taksim Meydanı’nda eylem yapmıştı. On dokuz yaşında, TİP Üsküdar İlçe Sekreteri olarak katıldığı eylemde gözaltına alınmıştı Deniz. İdam edildiği 6 Mayıs 1972 Cumartesi gününe kadar, sayısız kez gözaltına alınıp tutuklanacaktı.O, yirmi beş yıllık yaşamını; kaçak olduğu anlar da dahil, adaletsizliğe, sömürüye karşı mücadele etmekle geçirdi. Yaptığı eylemlerle ve darağacında ölümsüzleşen ismiyle, konuk olmadığı ev kalmamıştı. Herkes onu çok sevdi. Aileler doğan çocuklarına onun ismini verdi. Deniz, bir bakıyorsunuz üniversite reformu için işgal başlatıyor, bir bakıyorsunuz politik iktidarı Atatürk’e şikâyet etmekamacıyla Samsun-Ankara yürüyüşünde; bir bakıyorsunuz bir panelde sosyalizmin sorunlarını tartışıyor, bir bakıyorsunuz ABD Büyükelçisi Komer’i kınama eyleminde gözaltına alınmış… Beyazıt Meydanı’nda polisle çatışan da o, Filistin’e gerilla eğitimi almaya giden de; Ho Chi Minh’i anma toplantısında konuşmacı, ABD Büyükelçiliği önünde nöbet tutan iki polise ateş açarak yaralayan eylemci, dört ABD’li askeri arkadaşlarıyla kaçıran bir militan… Evet, Şarkışla’da silahlı çatışma sonunda yakalanan da,tutukluyken 1961 Anayasası’nın değiştirilmesini kınamak amacıyla açlık grevine giden de o… Her olayda ismi geçiyor. Tanısın tanımasın herkes onun hakkında bir şeyler anlatıyor. Bu nedenle, kamuoyu onu yaşarken bir efsane haline getiriyor, idam edildiğinde öldüğüne uzun süre inanamıyor. Bugün, Deniz Gezmiş posterleri, antiemperyalist gösterilerin vazgeçilmez görüntülerinden biri... Devrimci gençler, onun fotoğrafının basıldığı tişörtleri giyiyor. Denizler çoğalıyor, okyanus oluyor.

...ayıs 1972 Cumartesi gününe kadar, sayısız kez gözaltına alınıp tutuklanacaktı ... Bir İsyancının İzleri - Deniz Sözleri ve Alıntıları ... . 29.40 TL. Bu belgeselde siyasi bir kararla 25 yaşında idam edilen Deniz Gezmiş'in kısa ama dopdolu yaşamına, kararlılığına, mücadeleciliğine tanıklık ediyoruz. Turhan Feyizoğlu - BİR İSYANCININ İZLERİ DENİZ kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Bir isyancının izleri deniz. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Bu belgeselde siyasi bir kararla 25 yaşında idam edilen ... Deniz - Bir İsyancının İzleri Kitabı ... . Kitap Bilgisi. Alıntılar. Bu belgeselde siyasi bir kararla 25 yaşında idam edilen Deniz Gezmiş'in kısa ama dopdolu yaşamına, kararlılığına, mücadeleciliğine tanıklık ediyoruz. Okullarda, köylerde, fabrikalarda özgürlük, bağımsızlık, eşitlik için on binlerle süren mücadele... O yılların bugüne ve geleceğe armağanı üç genç: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan... Bir İsyancının Ayak İzleri - Deniz Gezmiş....wmv. deniz892. Problem: It's the wrong book It's the wrong edition Other. More filters. | Sort order. Start your review of Deniz: Bir İsyancının İzleri. Siyasal Düşünce kategorisinde kendisine yer bulan Deniz Bir İsyancının İzleri kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye çalıştık. Kamuoyu onu ilk kez 1966'da tanıdı. Çorumlu elli dört belediye işçisi, yalınayak yürüyerek Çorum'dan İstanbul'a gelmiş, sonra da 31 Ağustos 1966 Çarşamba günü... Bu belgeselde siyasi bir kararla 25 yaşında idam edilen Deniz Gezmiş´in kısa ama dopdolu yaşamına, kararlılığına, mücadeleciliğine tanıklık ediyoruz. Turhan Feyizoğlu. "En uzun koşuysa elbet Türkiye'de de devrim O, onun en güzel yüz metresini koştu.". 1960'lar... İsyan yılları... Üniversiteli gençliğin coşkulu, öfkeli, tutkulu başkaldırısı... Anasayfa Bir İsyancının İzleri Deniz. Bu tagda ait henüz ürün eklenmemiş.. Türk Politika. Deniz-bir İsyancının İzleri. Deniz-bir isyancının izleri. Barkod 9789944330329. Stok Durumu VAR....