Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cam Irmağı Taş Gemi (Bez Cilt - Sert Kapak) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cam Irmağı Taş Gemi (Bez Cilt - Sert Kapak) PDF EPUB


Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu

Cam Irmağı Taş Gemi (Bez Cilt - Sert Kapak) - Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu
DOSYA BOYUTU 9,7
TARİH 2020-03-20
ISBN 6050832938
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Taşın boyanmasıydı âdet olan, sıra boyamalara geldi. Yontucunun, kullandığı boyalara güveni sonsuzdu. Asırlarca dayanacaklarını, solmayacaklarını, bambaşka renklere dönüşmeyeceklerini biliyordu. Kimi bir deniz kabuğunun, kimi bir çömlek parçasının içinde karıştırdı renkleri. İstese, sonsuz sayıda renk elde edebilirdi. İstemedi. Kimi iç açıcı, kimi kasvet verici, ama hepsi de canlı ve kalıcı renklerle yetindi. Gözlerini karla hiç ovmamış kadınların ülkesinde buz mavisi, yağmur grisi gibi, kar beyazının da olmazdı elbet ama renklerin en zor olanı, kendisinden başka bütün renkleri yutanı, renksizlik kılanı, göz yakıcı çiğ beyaz bile onun duvar resimlerinde yumuşadı, uysallaştı. Hacmini buldu, boyun eğdi, renklerden bir renk oldu. En çok da bir yıldız ırmağının üzerinde akan lâcivert gökyüzünün altında güzel durdu. Çünkü kraliçe her defasında yıldızlı gök altında beyaz bir elbise giyiyor oluyordu.Yontucu her şeyi üstün bir gerçekçilik duygusuyla tamamladı. Tasvirleri arasında bu gerçekçilikle bağdaşmayan tek sahne, lâcivert ırmağın burgaçlı dalgaları arasına saldığı, batacağı ya da yol alacağı zamanın tek anlık aynasından belli olmayan taş geminin üzerine kaldı. Onun da tek yolcusu vardı.

.... Cam Irmağı Taş Gemi. Yüklə 0.64 Mb ... Cam Irmağı Taş Gemi (Bez Cilt - Sert Kapak) - Nazan Fiyatı ... . səhifə. Gün ışığı yetmediğinde yolun iki tarafında camdan kandiller yakarak. Cam Irmağı Taş Gemi (Bez Cilt - Sert Kapak). Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu. Timaş Yayınları. Cam Irmağı Taş Gemi (Bez Cilt - Sert Kapak). Müşteri Hizmetleri. --Cam Irmağı Taş Gemi. Hani dedim ya bir masaldı diye. Masalın buğusu vardı gerçeklikte. Cam ırmağı Taş gemi koydum bu kitabın adını bütün itirazlara kulaklarımı tıkayarak. CAM IRMAĞI TAŞ GEMİ arıyorsan site ... Cam Irmağı Taş Gemi ... . CAM IRMAĞI TAŞ GEMİ arıyorsan site site dolaşma! Cam Irmağı Taş Gemi-Bez Ciltli. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 3 adetSon güncelleme: Bugün 13:30 idefix. ...sahne lâcivert ırmağın burgaçlı dalgaları arasına saldığı batacağı ya da yol alacağı zamanın tek anlık aynasından belli olmayan taş geminin üzerine kaldı. Ürün Açıklaması. Cam ırmağı taş gemi (bez cilt - Sert kapak). Prof. saldığı batacağı ya da yol alacağı zamanın tek anlık aynasından belli olmayan taş geminin üzerine kaldı. Tasvirleri arasında bu gerçekçilikle bağdaşmayan tek sahne, lâcivert ırmağın burgaçlı dalgaları arasına saldığı, batacağı ya da yol alacağı zamanın tek anlık aynasından belli olmayan taş geminin üzeri...