Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Çizgiyle Ne Yapabilirsin? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Çizgiyle Ne Yapabilirsin? PDF EPUB


Hüseyin Demir

Bir Çizgiyle Ne Yapabilirsin? - Hüseyin Demir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Demir
DOSYA BOYUTU 10,59
TARİH 2020-02-10
ISBN 6059551908
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dikkat Atölyesi Yayınları kitapları, çocuğunuzla bağ kurmanın, onlarla nitelikli vakit geçirmenin en kolay yolu. Sürekli bu tarz aktiviteler çözmek çocuğunuzun yaratıcı düşünme becerisini geliştirir. Çocukların sınırsız bir merak ve hayal gücüne sahip olduklarını biliyoruz. Bu kitap çocukların merakını uyandırıp yaratıcı düşünme becerisini destekler, zorluklarla mücadele etme ve problem çözme becerisine katkı sağlar. Yaratıcılık sadece bilim ve sanatla ilgili değildir. Aynı zamanda diğer alanlar içinde yaratıcılık oldukça önemlidir. Yaratıcı düşünme becerisi sadece üstün potansiyelli çocuklarda olan bir özellik değildir. Zeka düzeyi ne olursa olsun bütün çocuklarda farklılık gösterebilir ve geliştirilmesi mümkündür. Çocuklar zorluklarla mücadele edip karşılaştığı problemlerle baş etmeyi öğrenirken yaratıcı düşünme becerisini kullanır.Yaratıcı düşünme becerisi ne kadar gelişmiş ise çocuklar problemlere o kadar hızlı bir şekilde çözüm bulmaktadırlar. Bazı çocukların yaratıcılığını geliştirirken daha uzun süre beklemek, hatta biraz zorlamak gerekebilir. Sabır ve azimle yapılan çalışmalar çocukların bu beceriyi kazanmasını sağlayacaktır. Yaratıcı düşünme becerisinin en çok geliştiği dönem okul öncesi dönemdir. Bu dönemde çocukların yaratıcılığı arttırılabileceği gibi bastırılması da söz konusu olabilir. Yaratıcı düşünme becerisine sahip çocuklar, sorunları çözen ve bilgi üreten birey olma yolunda ilerleyecektir. Torrence; yaratıcı düşünme becerisi araştırmaları yaratıcılık sürecini, sorunlara, yetersizliklere, bilgi eksikliklerine, eksik parçalara, uyumsuzluklara duyarlı olma veya onları fark etme, mevcut bilgideki yeni ilişkileri bir araya getirme, tahminde bulunma, sorunlarla ilişkili olarak çözüm arayışı içinde olma ve hipotezler oluşturma şeklinde tanımlar. Yaratıcı düşünme becerisinin 4 temel bileşeni vardır. Bunlar; esneklik, özgünlük, akıcılık ve zenginleştirme (ayrıntılar ekleme) şeklindedir. Bu kitapta yer alan etkinlikler, bu dört temel bileşeni öne çıkaracak şekilde hazırlanmıştır. Ailelere, Öğretmenlere ve Eğitimcilere Bir Not: Kitabı uygularken şu noktalara dikkat edilmelidir: - Her sayfada tamamlanmamış çizgiler ya da bir olay anlatan resimler verilmiştir. Çocuktan bu çizgileri tamamlayarak resim yapmaları ya da verilen resimle ilgili hayal gücünü kullanarak resmi tamamlaması istenir. - Her resim için çocuklara yönergeler verilmiştir. Bu yönergeler çocukların anlayacağı şekilde ifade edilmiştir. Yönergeler anlaşılmadığı takdirde ekstra açıklama yapılabilir. Yapılan açıklamalar çocukları yönlendirici olmamalıdır. - Çocukların çizdiği her resim için bir hikaye ve bir başlık oluşturması istenir. Yapılan çalışmaya detaylar eklenerek gerek resmin gerekse hikayenin daha farklı ve hiç kimsenin düşünemeyeceği tarza dönüşmesi sağlanabilir.

...r. tesbit ederken bazen bütün biçimini taslak halinde yapacak yerde yalın bir çizgiyle yetiniriz ... Peki Sen Bir Çizgiyle Neler Yapabilirsin? - YouTube ... . Aslında buna halk dilinde 'adam gibi adam olmak' da denir. Yani özü sözü bir, takiyye yapmayan, sağ gösterip sol vurmayan, yüzüne karşı başka, arkadan başka olmayan. Ve ne olduğunu kendisi de bilen. Öylesine yapılan karalamalar birkaç kez yapılır ve sonra yeniden tekrarlanmaz. Sıkça tekrarlanan karalamalar ise en sevdiklerimizdir, önümüzde bir kağıt varken yapmaktan kendimizi alamayacağımız... Zaten genelde etkileyici insanlar olurlar. Ama doğru insanı bulduklarını düşündüklerinde, ... Peki Sen Bir Çizgiyle Neler Yapabilirsin? - YouTube ... ... Zaten genelde etkileyici insanlar olurlar. Ama doğru insanı bulduklarını düşündüklerinde, dürüstlük ve sadakate çok önem verirler ve partnerlerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Dikdörtgen El...