Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Endülüs'ün Fethi ve Valiler Döneminde Berberiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Endülüs'ün Fethi ve Valiler Döneminde Berberiler PDF EPUB


Yaşar Emrah Koşdaş

Endülüs'ün Fethi ve Valiler Döneminde Berberiler - Yaşar Emrah Koşdaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yaşar Emrah Koşdaş
DOSYA BOYUTU 6,68
TARİH 2020-04-10
ISBN 6050685008
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Müslümanların gerçekleştirmiş olduğu fetihlerin en önemlilerinden biri de Endülüs’ün fethidir. Emevîler döneminde gerçekleşen bu fetih hareketleri esnasında Afrika’nın kadîm halklarından biri olan Berberîler İslamiyet’i kabul ederek, fetih hareketlerine önemli derecede katkı sağlamıştır. Onlar ilk olarak Septe ve Tanca bölgelerinde yapılan fetih hareketlerine katıldıktan sonra, 92/711 yılında Târık b. Ziyâd komutasında İber Yarımadası’na girmişlerdir.Endülüs’ün fethi ve bu bölgede inşa edilen medeniyet unsurları, 15 asırlık İslâm tarihi içinde güzîde bir yere sahiptir. Bu tarih içerisinde yaklaşık 800 yıl gibi büyük bir dönemi kapsayan Endülüs tarihi, sadece Müslümanlar açısından değil, burada yaşayan farklı dinî ve etnik unsurlar açısından da ayrı bir önem taşımaktadır. Bu etnik mozaiğin en önemli parçalarından biri de Berberîlerdir. Onların sahip olduğu bu önemli konum, Endülüs’ün siyasî, askerî, içtimaî ve dini alanlarına, hangi boyutta etki ettiklerinin bilinmesini gerekli kılmaktadır. Bu hususu merkeze alarak gerçekleştirilen bu çalışma, 800 yıllık Endülüs tarihini anlamamıza da önemli derecede katkı sağlayacaktır.

...etih hareketleri esnasında Afrika'nın kadîm ... Makale » DergiPark ... ... Bu tanıtım yazısındaOKUR KİTAPLIĞI tarafından basılan, Yaşar Emrah Koşdaş'ın Endülüs'ün Fethi ve Valiler Döneminde Berberiler adlı kitabı tanıtacağımız. Endülüs'ün fethi ve bu bölgede inşa edilen medeniyet unsurları, 15 asırlık İslâm tarihi içinde güzîde bir yere sahiptir. Bu etnik mozaiğin en önemli parçalarından biri de Berberîlerdir. Yaşar Emrah Koşdaş. Kitap Tanıtımı. M ... Endülüs'ün Fethi ve Valiler Döneminde Berberiler - Yaşar Emrah... ... . Yaşar Emrah Koşdaş. Kitap Tanıtımı. Müslümanların gerçekleştirmiş olduğu fetihlerin en önemlilerinden biri de Endülüs'ün fethidir. Emevîler döneminde gerçekleşen bu fetih hareketleri esnasında... 22.22 TL. Müslümanların gerçekleştirmiş olduğu fetihlerin en önemlilerinden biri de Endülüs'ün fethidir. Emevîler döneminde gerçekleşen bu fetih hareketleri esnasında Afrika'nın kadîm... Yaşar Emrah Koşdaş. Müslümanların gerçekleştirmiş olduğu fetihlerin en önemlilerinden biri de Endülüs'ün fethidir. Emevîler döneminde gerçekleşen bu fetih hareketleri esnasında Afrika'nın... 24.99 TL. Müslümanların gerçekleştirmiş olduğu fetihlerin en önemlilerinden biri de Endülüs'ün fethidir. Emevîler döneminde gerçekleşen bu fetih hareketleri esnasında Afrika'nın kadîm... I. SİYASÎ TARİH 1. Fetih ve Valiler Dönemi (711-755). İlk İslâm fetihlerinin son halkasını Endülüs'ün fethi teşkil eder. İlk dâhilî mücadele Araplar'la Berberîler arasında meydana geldi. Kargo dahil en ucuz21,11 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Endülüs'ün Fethi ve Valiler Döneminde Berberiler. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon......