Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nutuk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nutuk PDF EPUB


Mustafa Kemal Atatürk

Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Kemal Atatürk
DOSYA BOYUTU 11,50
TARİH 2020-01-06
ISBN 6056983290
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli kaynaklarının başında yer alan, 15 Ekim 1927 ve 20 Ekim 1927 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının salonunda milletvekilleri ile aralıklı olarak altı gün ve toplam otuz altı buçuk saat süren konuşma metnidir. Yakın tarihimiz açısından büyük önem taşıyan bu eser; Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’dan çıkışından başlayarak 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nın hangi koşullarda yapıldığını, Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunu, bu günlere nasıl, nerelerden geçerek geldiğimizi ilk ağızdan anlatan tarihi konuşmanın belgelere dayandırılmış hâlidir. Her Türk gencinin ve çocuğunun muhakkak okuması gereken başucu niteliğinde ölümsüz bir eserdir.

...resi'nde, Büyük Nutku'nu okumaya başlamıştı ... Nutuk ... . Biz de Cumhuriyet dönemi siyaset tarihi için önem arz eden Nutuk'un yazılış amacı, hazırlanış aşaması, kitaplaşma süreci vb. konulara dair merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık. ...İkinci Kurultayı'nda 36,5 saat süren ve altı günde okunan tarihî bir hitabeye dayandığı için Nutuk adını almıştır. Nutuk, "temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Nutuk Ne Zaman Yazıldı. Budulgan 13 Ekim 2015 ... Nutuk (Mustafa Kemal Atatürk) - Turkcewiki.org ... . Nutuk Ne Zaman Yazıldı. Budulgan 13 Ekim 2015 Genel Yorum Bırakın 6,378 Okunma. Nutuk, Atatürk tarafından 15 - 20 Ekim 1927 tarihlerinde oluşturulmuş bir eserdir. Yazmış olduğu Nutuk önemli bir mirastır. Onu anlamak ve içeriğinde ki her şeyi araştırmak görevimizdir. Nutuk başlı başına bir tarih değildir. Lakin; Tarih'in çok önemli bir parçasıdır. Atatürk Nutuk'u altı gün boyunca TBMM'de okumuştur. Tarihleri ise 1919-1927 aralığındaki dönemdir. Nutuk olayların yanında çok önemli şahsiyetleri de içinde barındırır. Nutuk ilk defa 1927 yılında, biri asıl metin, diğeri belgeler olmak üzere Arap harfleriyle iki cilt olarak yayınlanmıştır. Aynı yıl, tek cilt halinde lüks bir baskısı da yapılmıştır. Nutuk...Tamamı.. Konuyu açan KıRMıZı. Tarih. Nutuk'ta Ermeni Konusu. Dünya Soykırım Tarihi. 0. 1 Ksm 2010. Nutuk'tan "Altı Çizilmiş" Satırlar. Nutuk kitabın özeti. Nutuk yeni Türkiye devletinin yazılan ilk tarihidir. Konuşma otuz altı buçuk saat sürmüştür. Nutuk 1919'dan başlayarak 1927 ye kadar olan tarih dilimini incelemektedir. NUTUK. Nutuk, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nın evrelerini ve gelişimini sergileyen büyük konuşmasıdır; Cumhuriyet Halk Fırkası'nın ikinci kurultayında (15 Ekim-20 Ekim 1927) 36 saat......