Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şiddet Nedir? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şiddet Nedir? PDF EPUB


Oscar Brenifier

Şiddet Nedir? - Oscar Brenifier pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oscar Brenifier
DOSYA BOYUTU 7,85
TARİH 2019-09-10
ISBN 6052852781
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Filozof Çocuk" serisi ile “Düşünmek, çocuk oyuncağıdır!”Türkiyeli çocuklara felsefeyi sevdiren "Filozof Çocuk" serisi, 19. ve 20. kitaplarıyla yine hayatı değişik açılardan sorgulamaya çağırıyor. Dünyaca ünlü Fransız filozof ve yazar Oscar Brenifier’nin imzasını taşıyan yeni kitaplar, bu kez akran zorbalığı ve kontrolsüz şiddetin çocuklar üzerindeki yansımalarına dikkat çekiyor. Hangi durumda şiddete başvurursun? Başkalarından korkmak için bir nedenim var mı? Şiddete yöneldiğini nasıl anlarsın? Şiddet neye yarar? gibi küçüklerin zihinlerini kurcalayan büyük sorular, serinin Şiddet Nedir? ve Başkalarına Vurmaya Hakkım Var mı? kitaplarının omurgasını oluşturuyor.Düşünme eylemini çocuklar için eğlenceli bir serüvene dönüştüren Oscar Brenifier, "Filozof Çocuk" serisindeki her kitapta üç büyük soruyu, düşüncelerle oynamak ve görünenin arkasına çocuk gözüyle bakmak için masaya yatırıyor. Her sayfası ayrı bir keşifle dolu bu sıradışı başvuru kitaplarını, çocuklar için tasarlanan öteki felsefe kaynaklarından ayıran en önemli nitelik ise okurlarına karşı sergilediği “sorgulama odaklı” tutum oluyor: Hayatı, ucu bucağı olmayan büyük bir oyun alanına benzeten Brenifier, çocuklara, yaşama dair ufuk açıcı sorular yöneltirken kesin yanıtlar vermekten kaçınarak, sürekli soru sorma yoluyla taze beyinleri doğru düşünmeye yönlendiriyor.Türkiye’de, düşünme eğitimi veren kimi okullarda ders kitabı olarak önerilen "Filozof Çocuk" kitapları, kendileriyle, hayatla ve dünyayla ilgili önemli sorular soran tüm çocuklar için benzersiz bir düşünme pratiği sunarken, kalıplaşmış yanıtlar yerine eleştirel olanları tercih eden yetişkinler için de değerli bir kılavuzluk görevi üstleniyor.Çocuklarıyla iletişimini güçlendirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek isteyen anne-babalar ile sınıf içi etkinliklerine yeni alternatifler oluşturmak isteyen duyarlı öğretmenler için de zengin bir içerik sunan "Filozof Çocuk" serisi, her yaştan okura sorgulamalarla dolu keyifli bir düşünme deneyimi vadediyor.

...t ile İlgili Tanım ve Örnekler. Özet: "Şiddet Nedir? Şiddet Eş Anlamlısı ve Zıt Anlamlısı ... Şiddet Nedir? ... . Şiddet kelimesini eş anlamlı karşılığı aşağıdaki gibidir Yeni Bir Şiddet Tipolojisi. Şiddeti farklı eksenlerde sınıflandırdığımızda, bu eksenlerden biri, "failin kişiliğine göre" şiddettir. Kadınların kalbi farklı çalışıyor. Ağız kuruluğu nedir? 20. yüzyıl, yoğun şiddet içeren vakalarla karşı karşıya kalınmış olan bir yüzyıl olarak tanımlanabilir. Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir: "Şid ... Şiddet Nedir? ... . Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir: "Şiddet Nedir? Peki, aile içi şiddet nedir? Aile İçi Şiddet, bir kişinin eşine, çocuklarına, anne babasına, kardeşlerine ve/veya yakın akrabalarına yönelik uyguladığı her türlü saldırgan davranıştır. Şiddet, ayrıca, genel anlamda da öfke, kaygı ve korku duygularının değişik boyutlarıyla dışa yansımasıdır. Sözel şiddet: Yıkıcı eleştiri, bağırma, alay etme, suçlama, isim takma. Aynı örneğimizde fiziksel şiddet de uygulanabilir. İşaretsel olarak hayvanlara şiddet uygulamak pek tabi mümkündür. Belli hareketlerde dayağa maruz kalan hayvan birkaç tekrardan sonra bir takım el kol hareketlerinin ona yine dayak atılacağını... Şiddet eğilimi bazı durumlarda daha sık görülür. Bu gibi durumlarda saldırganlık artışı ve karşısındakine zarar verme olasılığı bulunmaktadır. Bir Uzakdoğu Oyunu Olan Mahjong Nedir Nasıl Oynanır? Kadına yönelik şiddet nedir? Türleri ve özellikleri? Aile içi şiddet temelde toplumun problemidir. Şiddet nedir? Her 3 kadından 1'i evde kocasının ya da sevgilisinin fiziksel şiddetine maruz kalıyor. Şiddet nedir ve şiddete karşı kadının korunması ve başvuru yolları. Kadına yönelik şiddet türlerinden en yaygın olanı ve bilinenidir. Şiddet Nedir? Bir süre önce aile içi bir probleme şahit olmuştum. Hanımefendi bir haftadır eşi ile konuşmuyormuş. "Nedir sorun?" dedim, anlatmaya başladı: "Geçen hafta sudan bir sebeple tartıştık. Şiddet nedir? Bu etki neden modern toplumda eskisi gibi değil mi? Şiddet: kelimenin anlamı ve yorumu. Kavram yalnızcaolumsuz bir doğanın belirli bir fiziksel, aynı zamanda psikolojik, ahlaki etkisi....