Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şiddet Nedir? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şiddet Nedir? PDF EPUB


Oscar Brenifier

Şiddet Nedir? - Oscar Brenifier pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oscar Brenifier
DOSYA BOYUTU 11,82
TARİH 2019-09-10
ISBN 6052852781
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Filozof Çocuk" serisi ile “Düşünmek, çocuk oyuncağıdır!”Türkiyeli çocuklara felsefeyi sevdiren "Filozof Çocuk" serisi, 19. ve 20. kitaplarıyla yine hayatı değişik açılardan sorgulamaya çağırıyor. Dünyaca ünlü Fransız filozof ve yazar Oscar Brenifier’nin imzasını taşıyan yeni kitaplar, bu kez akran zorbalığı ve kontrolsüz şiddetin çocuklar üzerindeki yansımalarına dikkat çekiyor. Hangi durumda şiddete başvurursun? Başkalarından korkmak için bir nedenim var mı? Şiddete yöneldiğini nasıl anlarsın? Şiddet neye yarar? gibi küçüklerin zihinlerini kurcalayan büyük sorular, serinin Şiddet Nedir? ve Başkalarına Vurmaya Hakkım Var mı? kitaplarının omurgasını oluşturuyor.Düşünme eylemini çocuklar için eğlenceli bir serüvene dönüştüren Oscar Brenifier, "Filozof Çocuk" serisindeki her kitapta üç büyük soruyu, düşüncelerle oynamak ve görünenin arkasına çocuk gözüyle bakmak için masaya yatırıyor. Her sayfası ayrı bir keşifle dolu bu sıradışı başvuru kitaplarını, çocuklar için tasarlanan öteki felsefe kaynaklarından ayıran en önemli nitelik ise okurlarına karşı sergilediği “sorgulama odaklı” tutum oluyor: Hayatı, ucu bucağı olmayan büyük bir oyun alanına benzeten Brenifier, çocuklara, yaşama dair ufuk açıcı sorular yöneltirken kesin yanıtlar vermekten kaçınarak, sürekli soru sorma yoluyla taze beyinleri doğru düşünmeye yönlendiriyor.Türkiye’de, düşünme eğitimi veren kimi okullarda ders kitabı olarak önerilen "Filozof Çocuk" kitapları, kendileriyle, hayatla ve dünyayla ilgili önemli sorular soran tüm çocuklar için benzersiz bir düşünme pratiği sunarken, kalıplaşmış yanıtlar yerine eleştirel olanları tercih eden yetişkinler için de değerli bir kılavuzluk görevi üstleniyor.Çocuklarıyla iletişimini güçlendirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek isteyen anne-babalar ile sınıf içi etkinliklerine yeni alternatifler oluşturmak isteyen duyarlı öğretmenler için de zengin bir içerik sunan "Filozof Çocuk" serisi, her yaştan okura sorgulamalarla dolu keyifli bir düşünme deneyimi vadediyor.

... çekmesiyle sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel hareketleri, buna yönelik tehdit ve ... Şiddet Nedir? ... ... Şiddet denilince toplumda insanların aklına daha çok fiziksel, sözlü, cinsel şiddet gelmektedir. -6-. sembolik şiddet kavramı da gözden kaçırılamayacak bir şiddet boyutudur. Şiddet veya yeğinlik, temel dürtü ve varoluş gereği savunma veya karşı savunma harici daha çok insanlarda ve topluluk halinde yaşayan hayvanlarda grup içi otorite sağlamak için diğerinin varlığını... Şiddet Nedir, Türleri Nelerdir? Enes Taplı 2 sene ago. Şiddet dar anlamıyla, kişi ... Şiddet Nedir? ... ... Şiddet Nedir, Türleri Nelerdir? Enes Taplı 2 sene ago. Şiddet dar anlamıyla, kişilere ve nesnelere yönelik düşmanlık ve öfke duygusunun, yoğun ve yıkıcı bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Her yönüyle şiddet. Üsküdar Üniversitesi Rektörü- Psikiyatrist Prof. Şiddet nedir ve neden oluşur? Şiddet öğrenilmiş bir davranış mıdır? Öfke ve şiddet arasında nasıl bir ilişki var? Şiddet Nedir? April 28, 2017. Get link. Şiddet,diğer bir kişiye/gruba/topluma, kasıtlı olarak fiziksel ve/veya psikolojik zarar ya da acı vermeye yönelik davran...