Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tamgalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tamgalar PDF EPUB


Süleyman Çobanoğlu

Tamgalar - Süleyman Çobanoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Süleyman Çobanoğlu
DOSYA BOYUTU 3,89
TARİH 2019-11-13
ISBN 6051558387
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

…Bana şiir gelirken toprağa şimşek gelirÖlürkenki o gülüş, tutsak dirilten umutÇiğnenmiş güller gibi kara yere saçılmışÖlmüş ozanlar gelir, gönlü kor yüzü bulut Ey kişi, ey maroken, ey mersedes, pangonotEy yalan, ey alçalma: çiftleşir, vergi verirEy yoksulun kanına ekmeği banan hocaEy çorak dağlarında yalvaç taşlayan kibir Yağdırıp duruyorken esirgeyen o TanrıBana şiir gelirken söyle sana ne gelir.

...keni çok eskilere dayanan tamgalar (damgalar) bir iletişim gereksinimi olarak türemiştir ... Tarih ve Arkeoloji: Tamgalar / Damgalar ... . 12 TL. Bana şiir gelirken toprağa şimşek gelir. Ölürkenki o gülüş, tutsak dirilten umut. Çiğnenmiş güller gibi kara yere saçılmış. Ölmüş ozanlar gelir, gönlü kor yüzü bulut. Dağ motifi altındaki tamgalar uç tamgaları " bey, han lider bayrak, tanrı" anlamlarına gelir. "Ateş kültürü'nden" doğmuşlardır. Mavi ve Siyah Şerit. 1 Tarihte Tamgalar. 2 Oğuz Boyları Tamgaları. Tarihte Tamgalar. Ta ... Oğuz boyu tamgaları ... . Mavi ve Siyah Şerit. 1 Tarihte Tamgalar. 2 Oğuz Boyları Tamgaları. Tarihte Tamgalar. Tamga (Göktürkçe: tamga) Türklerin çeşitli boylarının çeşitli amaçlarla oluşturup kullandıkları simgelerdir. Çepni Boyunun Tamgası Yengeç Takımyıldızının İzdüşümü Kanımca. Bulgarların ve biz Türklerinde sahiplendiği Pliska Rozetinde de aynı sembol kullanılmış ve yan tarafına Ay yazılmış. bugün anadolu türklüğü'nün atası olarak bilinen OĞUZ BOYLARI'na ait tamgalar; türklerin taşlara imlediği tamga resimlerinin manaları; Eskı türk damgalarının günümüze yansımaları. Hatta arkaik dönemlerde kullandıkları Ay-Gün...