Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ta'likat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ta'likat PDF EPUB


Prof. Dr. Ahmed Akgündüz

Ta'likat - Prof. Dr. Ahmed Akgündüz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ahmed Akgündüz
DOSYA BOYUTU 7,74
TARİH 2019-12-19
ISBN 9757268987
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İsmail Gelenbevî’nın Burhân isimli eserini tam olarak Türkçe’ye tercüme ettik. Bediüzzaman’ın Ta‛lîkât eserinin önce Arapça metninizikrettik, sonra da Türkçe tercümesini yaptık. Bu arada Burhân kitabındaki tertîbe uyarak başlıklar yerleştirdik. Rumûzât denilen hâşiyeleri dipnot olarak girdik(Arapça metni ile birlikte) İhtiyaç duyulan yerlerde bazı ıstılahları işaretlediğimiz dipnotlarda açıkladık. Risâle-i Nur Külliyâtından mantık kaidelerini açıklayan bazı parçaları atıf vererek dipnotta zikrettik.Bu zamana kadar neşredilen Ta‛lîkât metinleri, orijinal nüsha olan el yazması ile karşılaştırıldığında, çok ciddî hataların bulunduğu ve hatta paragrafların yer değiştirmeleri mevzubahis idi. Arapça metin baştan sona tashih edildi. Hatalar tamamen düzeltildi diye ümit ediyoruz.. Mantık ıstılahlarının daha iyi anlaşılması için, Burhân Kitâbının ilgili kısımlarına, tercümeden sonra, ıstılahlarla alakalı şemalar yerleştirdik.

...ma noktasinda ise merkez noktasi olarak allah resulünü lnanmamiz ve ölçü olarak gül resulü almamiz gerektiGine dair talikat baslikli ... TA'LÎKĀT - TDV İslâm Ansiklopedisi ... ... Ta'likat (talikat) anlamı : Yazma Eser (Hat-Tezhip-Ebru-Cilt-Minyatür), Bir kitabın içindekileri tashih veya açıklama maksadıyla sayfa kenarlarına yazılan yazılar. Bunlara da ta'likat denir. Talikat Ne demek ? 1-)1-Yazmanın içindekilerini göstermek ve (yada) bir düzeltme yapmak amacıyle sayfa kenarına yazılan yazılar, a. bkz. sayfa kenarı. (Osmanlıca'da yazılışı: ta'likat). talikat. şükela: tümü | bugün. bir kitabın içindekileri tashih veya a ... TA'LÎKĀT - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . bkz. sayfa kenarı. (Osmanlıca'da yazılışı: ta'likat). talikat. şükela: tümü | bugün. bir kitabın içindekileri tashih veya açıklama amacıyla (bkz: derkenar) sayfa kenarlarına düşülen notlar anlamına geliyor. bu talikatlar bazen o kadar çok olur ki alır da... Et-Ta'likat - التعليقات. Ebu Ali Avicenna Hüseyin b. Abdullah b. Ali El-Belhi İbn Sina - أبي علي الحسين بن عبد الله بن الحسن بن علي بن سينا https://www.irsad.com.tr/urun/et-talikat. TALİKAT , -tl çoğl. a. (ar. talik'ın çoğl. talikat). Esk. Bir kitabı açıklamak amacıyla sayfa kenarına yazılmış yazılar. http://ders-kitabi.blogspot.com/2017/05/talikat-nedir.html. Talikat ve Kızıl İcaz Arapça. Ürün Kodu: A03. Talikat ve Kızıl İcaz Arapça,1.Hamur Şamua. Stok Durumu: Var. 24,00. Talikat ve kızıl îcaz. Sepete At. 13.50 TL. (Osmanlıca'da yazılışı: ta'likat). talikat: 1-Yazmanın içindekilerini göstermek ve (yada) bir düzeltme yapmak amacıyle sayfa kenarına yazılan yazılar, a. bkz. sayfa kenarı....