Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ta'likat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ta'likat PDF EPUB


Prof. Dr. Ahmed Akgündüz

Ta'likat - Prof. Dr. Ahmed Akgündüz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ahmed Akgündüz
DOSYA BOYUTU 10,89
TARİH 2019-12-19
ISBN 9757268987
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İsmail Gelenbevî’nın Burhân isimli eserini tam olarak Türkçe’ye tercüme ettik. Bediüzzaman’ın Ta‛lîkât eserinin önce Arapça metninizikrettik, sonra da Türkçe tercümesini yaptık. Bu arada Burhân kitabındaki tertîbe uyarak başlıklar yerleştirdik. Rumûzât denilen hâşiyeleri dipnot olarak girdik(Arapça metni ile birlikte) İhtiyaç duyulan yerlerde bazı ıstılahları işaretlediğimiz dipnotlarda açıkladık. Risâle-i Nur Külliyâtından mantık kaidelerini açıklayan bazı parçaları atıf vererek dipnotta zikrettik.Bu zamana kadar neşredilen Ta‛lîkât metinleri, orijinal nüsha olan el yazması ile karşılaştırıldığında, çok ciddî hataların bulunduğu ve hatta paragrafların yer değiştirmeleri mevzubahis idi. Arapça metin baştan sona tashih edildi. Hatalar tamamen düzeltildi diye ümit ediyoruz.. Mantık ıstılahlarının daha iyi anlaşılması için, Burhân Kitâbının ilgili kısımlarına, tercümeden sonra, ıstılahlarla alakalı şemalar yerleştirdik.

...kat): Bir kitabın içindekileri tashih veya açıklama maksadıyla sayfa kenarlarına yazılan yazılar ... TA'LÎKĀT - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . 18.90 TL. Ta'lîkât, İbn Sînâ'nın felsefe ve bilim alanında ne kadar mahir ve ne kadar çaplı olduğunu gösteren çok kıymetli bir çalışmadır. Bu eser, İbn Sînâ'nın bilim toplantılarında yapmış olduğu... Risale-i Nur'da Talikata Dair.. Ta'likat Hakkında Bilgi verir misiniz? (Basdıllı Ms: 339). "Ve ilm-i mantıkta, İbn-i Sina'nın te'lifatından geçecek "Ta'likat" namında hârika bir risalesi ... TA'LÎKĀT - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . "Ve ilm-i mantıkta, İbn-i Sina'nın te'lifatından geçecek "Ta'likat" namında hârika bir risalesi var." Risale-i Nur Külliyatı'Ndan - talikat - arapça. Bu ürünün fiyat bilgisi, resim, ürün açıklamalarında ve diğer konularda yetersiz gördüğünüz noktaları öneri formunu kullanarak tarafımıza... Ta'likat sözlük anlamı ve Ta'likat hakkında bilgi kaynağı. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve birçok dilde anlamı. talikat. Bu sayfada Talikat nedir Talikat ne demek Talikat ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Talikat anlamı tanımı açılımı Talikat hakkında bilgiler resimleri Talikat sözleri yazıları kelimesinin sözlük... TA'LİKAT Nedir Anlami. Osmanlica sözlüge göre TA'LİKAT nedir anlami. TA'LİKAT: Bir eseri açıklamak üzere kenarına yazılan veya ayrıca eser olarak hazırlanan notlar. ta'likat teriminin Türkçe Türkçe sözlükte anlamı. İlgili Terimler. TA'LİKAT. (Osmanlı Dönemi) Bir eseri açıklamak üzere kenarına yazılan veya ayrıca eser olarak hazırlanan notlar. talikat, 7 karakter ile yazılır. Ayrıca, t harfi ile başlar, t harfi ile biter. Tüm karakter dağılımı ise, 't', 'a', 'l', 'i', 'k', 'a', 't', şeklindedir. talikat kelimesinin tersten yazılışı takilat diziliminde gösterilir. ta'lîkāt. (التعليقات). islâm telif geleneğinde bir metnin daha iyi anlaşılabilmesi için sayfa kenarlarına yazılan notlar, bir müellifin bazı görüş ve düşüncelerinin notlar halinde toplandığı eserlerin ortak adı. Talikat ve kızıl îcaz. Mantık ilmi hakkında yazılmış benzersiz bir eser. köylüm insan olanin islam olmasi gerektiGi islam olaninsa insan olma noktasinda ise merkez noktasi olarak allah resulünü lnanmamiz ve ölçü olarak gül resulü almamiz gerektiGine dair talikat baslikli... Ta'likat (talikat) anlamı : Yazma Eser (Hat-Tezhip-Ebru-Cilt-Minyatür), Bir kitabın içindekileri tashih veya açıklama mak...