Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Deyimlerin İlginç Hikayeleri 5 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Deyimlerin İlginç Hikayeleri 5 PDF EPUB


Hale Eştürk Altay

Deyimlerin İlginç Hikayeleri 5 - Hale Eştürk Altay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hale Eştürk Altay
DOSYA BOYUTU 8,32
TARİH 2019-10-09
ISBN 6052236284
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çok öfkelenince ateş püskürür, küplere bineriz. Neşemizi ve konuşkanlığımızı kaybettiğimizde dut yemiş bülbüle döneriz. Leb demeden leblebiyi anladığımız da olur, işin püf noktasını kaçırdığımız da… Kimi zaman başımıza çorap örülür, bazen de işler kabak tadı verir.Böyledir deyimler; uzun uzun anlatacağımız durumları bir çırpıda söyletiverir. Meramımızı etkili ve güçlü bir yolla anlatmamızı sağlayan deyimler, aynı zamanda tarihimizin dilimize bıraktığı mirasın önemli bir parçasıdır.Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride, birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak, geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız. Zaman zaman saraylara konuk olup sultanların yaşantılarına göz atacak, şeyhlerle dervişlerin sohbetlerine dâhil olma imkânı bulacaksınız. Kervancılar, tüccarlar, hocalar, talebeler, kadılar ve daha nicesiyle tanışıp hangi deyimin ilk, ne zaman, kim tarafından, nasıl ve niçin kullanıldığını öğreneceksiniz.

...y. Çok öfkelenince ateş püskürür, küplere bineriz ... Günlük Hayatta Kullandığımız 15 Deyim ve İlginç Çıkış Hikayeleri ... . Neşemizi ve konuşkanlığımızı kaybettiğimizde dut yemiş bülbüle döneriz. Bu deyimin kaynağı Asr-ı Saadet'te Bilal-i Habeşi'ye kadar uzanır. 1. Çizmeden Yukarı Çıkmak (Çizmeyi Aşmak).(Bilmediği işe, yetkisi dışındaki konuya karışmak anlamında bir deyim.) Hale Eştürk Altay. Çok öfkelenince ateş püskürür, küplere bineriz. Neşemizi ve konuşkanlığımızı kaybettiğimizde d ... İşte O Deyimlerin İlginç Hikayeleri - Galeri - Takvim ... . Neşemizi ve konuşkanlığımızı kaybettiğimizde dut yemiş bülbüle döneriz. Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride, birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak, geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız. Yaşanmış olayların, tarihi kişiliklerin konu olduğu deyimlerin anlamlarını ve ortaya çıkış hikayelerine çok şaşıracaksınız. İşte o deyimlerin ilginç hikayeleri. 15.01.2016 11:58 - Son Güncelleme 10.40 TL. Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride, birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak, geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız. 7-Lafla Peynir Gemisi Yürümez. Bu deyimin de çok ilginç bir hikâyesi var. Bir zama...