Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri PDF EPUB


Geraldine Pinch

Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri - Geraldine Pinch pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Geraldine Pinch
DOSYA BOYUTU 7,42
TARİH 2019-10-31
ISBN 6050207491
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Eski Mısır modern insanın imgelemindeki yerini 19. yüzyılda yapılan ilk keşif ve kazılardan bu yana gitgide sağlamlaştırıyor. Eski Mısır’a duyulan hayranlığın sebebini mimarlık harikaları ve sanat eserlerinin yanı sıra mitolojik ve dinsel anlatılarda da buluyoruz. Sanduka Metinleri, Tapınak Metinleri ve Ölüler Kitabı gibi metinler aracılığıyla günümüze ulaşan bu anlatılar Eski Mısırlıların dünyayı algılayışına olduğu kadar kolektif bilinçaltına da ışık tutuyor. Geraldine Pinch Mısır mitleri, tanrıçaları ve tanrılarıyla ilgili ayrıntılı yorumlarını Mısır tarihi ve kültürüyle ilgili açıklamalarla destekleyerek sizlere ideal bir Mısır mitolojisine giriş kitabı sunuyor. Mısır Mitolojisi mumyalar, binlerce yıllık lanetler, güçlü firavunlar ve gizemli piramiter gibi popüler kültür ikonlarının gerisinde neler yattığını öğrenmek isteyenler için çok uygun bir kitap.

...anrı ve Tanrıçaları. Atum - İmparatorluk Tanrısı ... Mısır Mitolojisi Tanrıları | Forum ... . Amathaunta - Mısır mitolojisine göre, Deniz Tanrıçası. Ptah - Mısır panteonunda en eski ve en büyük "Yaratıcı Tanrı". Geraldine Pinch Mısır mitleri, tanrıçaları ve tanrılarıyla ilgili ayrıntılı yorumlarını Mısır tarihi ve kültürüyle ilgili açıklamalarla destekleyerek sizlere ideal bir Mısır mitolojisine giriş kitabı sunuyor. Mısır Mitolojisi | Mısır Tanrıları. Kullanıcı ... Misir-Mitolojisi [Tanrılar, Tanrıçalar, Efsaneler ve Mitler] ... . Mısır Mitolojisi | Mısır Tanrıları. Kullanıcı Adınız. Beni hatırla. Bunlar içinde tarihin ilk çağlarında yer alan Mısır Mitolojisi, hiç şüphesiz tarihin en eski mitolojisidir. Mısır Mitolojisi Tanrıları Soyağacı. Yazının yazarı. Yazar admin. Yazı tarihi. 31 Mayıs 2016. Mısır'ın doğusundan getirtilen pek çok tanrıça tanrı ağacında Ra'nın kızları olarak birleştirilmişler. Mısır mitolojisi, eski Mısır kültürünün inanç yapısını ifade etmek için kullanılır. Eski Mısır'daki yaşamın her yönü, dünyanın ...