Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği PDF EPUB


Hasan Onat

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği - Hasan Onat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hasan Onat
DOSYA BOYUTU 10,3
TARİH 2020-03-17
ISBN 6052105559
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Siyaset doğası gereği ayrıştırır. Din dili siyasetin ayrıştırıcı dili ile bütünleşince, Müslümanlar İslam ortak paydasından iyice uzaklaşmaya başlamışlardır. Böylece özünde birleştirici olan din, ayrıştırmaya başlamış ve ayrılıkçı duruşlara meşruiyet kazandırır hale gelmiştir. Bu süreçte,b elki de Müslümanların tarihinde ilk defa, yaşanan olumsuzluklar, doğrudan Şiilik, ya da Sünnilik’le irtibatlandırılmış ve akan kan, Sünnilik ya da Şiilik üzerinden kutsanmış, meşrulaştırılmıştır. İşin en kötü yanı, özeleştiri yapmak yerine dışarıdan suçlu aranarak, sürekli yeni günah keçileri yaratılmakta, İslam egemenlik hırsına ve aç gözlülüğe kurban edilmektedir. İslam dünyasında, mezhep çatışmasının önüne geçebilmek için, mezhep farklılıklarından dolayı hiç kimsenin tekfir edilemeyeceğinin, imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezarvasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslam Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Hz. Muhammed’in sağlığında herhangi bir mezhep yoktur. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşeri oluşumlardır. İslam, hiçbir kimsenin, hiçbir mezhebin, cemaatin ya da tarikatın tekelinde değildir.

.... Kitabın basım bilgileri. Adı: İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği ... İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği | bkmkitap.com ... . Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşerî oluşumlardır. Ürün Sepetinize Eklendi! İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği. 13,00 TL. Hasan Onat. Siyaset doğası gereği ayrıştırır. Din dili siyasetin ayrıştırıcı dili ile bütünleşince, Müslümanlar İslam ortak paydasından iyice uzaklaşmaya başlamışlardır. ...yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin ge ... İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği - Prof. Dr. Hasan Onat ... . ...yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşerî oluşumlardır. 8.40 €. ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezervasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Dr. Hasan Onat kaleminden ...