Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Savaş Sanatı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Savaş Sanatı PDF EPUB


Sun Tzu

Savaş Sanatı - Sun Tzu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sun Tzu
DOSYA BOYUTU 11,74
TARİH 2019-10-09
ISBN 9752208612
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Düşmanını ve kendini tanıyorsan zafer çok yakındır!MÖ 6. yüzyılda kaleme alınan ve Çinli komutan Sun Tzu'nun savaş prensiplerini içeren Savaş Sanatı, insanlık tarihi boyunca askeri strateji üzerine gerçekleştirilen en başarılı çalışmadır ve bugün dahi karşısında saygıyla eğilmeyi hak etmektedir. Sun Tzu fiziksel olarak eyleme geçmeden önce insanın zekâsıyla düşmanı alt edebileceğini ve bu sayede galip gelme şansının büyük oranda artacağını iddia eder. Tzu'nun bu felsefesi sadece askerlik alanında değil, yaşamın her alanında uygulanabilecek bir felsefedir.

...natı, insanlık tarihi boyunca askeri strateji üzerine gerçekleştirilen en başarılı çalışmadır ve bugün ... Savaş Sanatı - Vikipedi ... ... SAVAŞ SANATI / Sun Tzu Özgün adý: The Art of War. © Türkçe çeviri: Remzi Kitabevi, 2016. Bu metin geleneksel olarak Sun Usta'nın Savaş Sanatı olarak adlandı-rılmıştır. Burada Savaş Sanatı kitabının ön kısmında yer aldığı üzere- Sun Zi (Sun Tzu) hakkında bir olay nakledilmiştir. Sun Zi'nin Savaş Sanatı isimli eseri tarihler boyunca en çok üzerinde tartışılan eserdir. Sunzu, (Ustanın ... Savaş Sanatı - Sun Tzu ... . Sun Zi'nin Savaş Sanatı isimli eseri tarihler boyunca en çok üzerinde tartışılan eserdir. Sunzu, (Ustanın Güneşi) MÖ 500'de Wu Devleti'nde (Şimdiki Çin) yaşamış ünlü Çinli komutan, filozof ve askeri bilgedir. Savaş stratejisi "Savaş Sanatı"... Çinli general ve stratejisi uzmanı Sun Tzu, "Savaş Sanatı" kitabını 2500 yıl önce yazmıştır. Sun-Tzu, Savaş Sanatı prensiplerini belirlerken, kendi döneminde yaşadığı olaylardan esinlenmiştir. Savaş Sanatı kitabının ilk birkaç sayfasını okuyun. Askerlik sanatı hakkında tarihte bilinen on eski eser olan "HARP SANATI Ü2ERİNE adlı yazılı belge Çın kaynaklarından yayılmaktadır. Sun Tzu isimli bilge bir general yaklaşık 2500 yıl önce Savaş Sanatı isimli bir eser kaleme almış. Savaş Sanatı Kitabından Tıp Örneği. — alıntı 1 —. 1. savaş sanatı yapısı ve içeriği. Savaş Sanatı'nın ilk bölümü stratejinin önemine ayrılmıştır. Klasik I Ching' de söylendiği gibi,"Önderler sorunları düşünüp onların önüne geçerler." Sonra ise: kitapta yazılı, savaş sanatı hakkındaki hususlarda, sizleri fazla derinliklere daldırmadan, yüzeysel bilgiler vereceğim. Aranan kelimeler: sun tzu savaş sanatı özet (7). çin in tarihi eserleri (6). Askeri stratejist olan Sun Tzu'nun, '...