Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Savaş Sanatı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Savaş Sanatı PDF EPUB


Sun Tzu

Savaş Sanatı - Sun Tzu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sun Tzu
DOSYA BOYUTU 7,66
TARİH 2019-10-09
ISBN 9752208612
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Düşmanını ve kendini tanıyorsan zafer çok yakındır!MÖ 6. yüzyılda kaleme alınan ve Çinli komutan Sun Tzu'nun savaş prensiplerini içeren Savaş Sanatı, insanlık tarihi boyunca askeri strateji üzerine gerçekleştirilen en başarılı çalışmadır ve bugün dahi karşısında saygıyla eğilmeyi hak etmektedir. Sun Tzu fiziksel olarak eyleme geçmeden önce insanın zekâsıyla düşmanı alt edebileceğini ve bu sayede galip gelme şansının büyük oranda artacağını iddia eder. Tzu'nun bu felsefesi sadece askerlik alanında değil, yaşamın her alanında uygulanabilecek bir felsefedir.

...ddeden oluşuyor ve "Planlama" konusu ele alınıyor ... Savaş Sanatı - Vikipedi ... . SAVAŞ SANATI, SUN TZU. "Eskinin usta savaşçıları belli etmeseler de inceliklerinden. Gizemli bir güçleri vardı, Öyle derinlerdi ki bilinmezdiler. Bilinemez olduklarından. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. ...(Huai-nan-tzu) adlı kitapta bir t a m b ö l ... Savaş Sanatı - Sun Tzu ... . ...(Huai-nan-tzu) adlı kitapta bir t a m b ö l ü m Savaş Sanatı'nın t e m e l öğelerini oluşturan Taoist savaş bilimine ayrılmıştır. Savaş Sanatı'nda Sun Tzu, "Olabildiğince gizlen, öyle ki g ö r ü n m e z ol. Aynı Savaş Sanatı gibi MÖ. birinci binin ortalarında Çin'i mahveden iç savaşlar sırasında kaleme alınan Tao-te Ching de savaş kavramı konusunda Savaş Sanatı'na oldukça paralel bir yaklaşım gösterir. Egemenlik gücünün bitmeyeceğini sandıklarını düşünüyorum. Bu gerçekler doğrultusunda bir pencere oluşturabilirsek "Niçin Türk Savaş Sanatı" sorusuna yanıt bulabilir... Savaş Sanatı için her kütüphanede yer verilmesi gereken bir eser değerlendirmesi yapılıyor. Sun Tzu'nun Savaş Sanatı'nda Tao felsefesinin izlerine rastlamak mümkün. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. savaş sanatı sun tzu. için 93 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Sadece savaş ve savaş taktikleri gözü ile bakmanın yanlış olduğu bir eserdir Savaş Sanatı. Kitap adı: Savaş Sanatı Orijinal adı: The Art of War Yazar: Sun Tzu Çeviri: Pulat Otkan & Giray Fidan... Savaş Sanatı Oyunu Oyna: Savaş yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz Minecraft tarzı 3D mekanlarda tüm düşmanları alt edin. Yön tuşlarıyla hareket edin...- Savaş Sanatı online oyna. Savaş Sanatı Kısa Özet. Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde *Sun Tzu*, Pin-Yin transkripsiyon sisteminde *Sun Zi* olarak yazılmaktadır. MÖ 500 yılında yaşamış Sun Tzu'nun savaş stratejisi üzerine yazdığı Savaş Sanatı adlı yazılarda toplanan sohbeti dünyanın en eski strateji kuramları olarak kabul görür. Çinli filozof Sun-Tzu'nun günümüzden 2.500 yıl önce yazdığı "Savaş Sanatı" adlı eser 13 bölümde toplanmış 384 savaş teorisinden oluşmaktadır. Savaş sanatının yapısı ve içeriği. Tao öğretilerinin felsefi ve siyasal etkisi altındaki Sun Tzu'nun Savaş Sanatı, Tao klasiği Tao-te Ching adındaki eserle bir başka açıdan da paralellik gösterir....