Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak PDF EPUB


Eric Holt Gimenez

Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak - Eric Holt Gimenez pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Eric Holt Gimenez
DOSYA BOYUTU 9,14
TARİH 2020-02-18
ISBN 6054334215
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap, kapitalist gıda sistemine dikkat çekerek sistemin oluşumundan, gıdanın metalaştırılmasına uzanan tarihsel aşınmayı ele alıyor. Tarımsal kapitalizmle meydana gelen gıda güvensizliği ve beslenmeye bağlı oluşan hastalıkları aşmak adına herkesi üzerine düşen görevi yapmaya çağırıyor. Kitap, gıda sisteminin değişiminin gerçekleşebilmesi için ilk olarak ekonomik sistemin değişmesi gereğine vurgu yapıyor. Kamu, özel ve ortak mülkiyetin gıda sistemlerinin yapımında oynadığı birbiriyle ilişkili rolü inceliyor. Beyaz olmayan, kadın ve yoksulların sömürülmesinin ortak kökenlerini analiz ederek, ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor… “Canlı, tam zamanında ve ilgi çekici… Endüstriyel, kapitalist gıda sistemlerimizde yanlış olan her şeyi anlamanız için gereken tek kitap. Bir zaman kapsülü, bir aceminin rehberi ve Marx üzerine tazeleyici bir ders… Gıda ve tarımın derin teorik ve pratik anlayışını basit ve anlaşılabilir bir dille aktaran Eric Holt-Giménez, ulusal ve uluslararası bir hazinedir. Özellikle, kötü niyetli olmayan insanlar tarafından okunmalıdır.”—Susan George, How the Other Half Dies: the Real Reasons for World Hunger kitabının yazarı, The Transnational Institute Başkanı. “Kapitalist sistem ile gıda sisteminin hastalıkları arasındaki çözülmez bağı ortaya çıkaran oldukça gerekli bir kitap. Alandaki güçleri ve hareket halindeki dinamikleri anlamak isteyen herkes için aydınlatıcı bir okuma. Değişim için bir kitap, gelecek için bir kitap...”—Carlo Petrini, yazar; gurme ve Slow Food International ve the University of Gastronomic Sciences’ın kurucusu. “Yemek konusunda endişe duyan herkesin, gıda sistemimizin çirkin kısmına soğuk, sert bir bakış atma zamanı geldi. Bu, zenginlik ve güç ilişkilerinin eşitsizliğini ele almak, kapitalizmin gözlerinin içine bakmak anlamına geliyor. Bu kitap, bunu yapmamıza yardımcı olacak.” —Peter Rosset, Food is Differt’ın yazarı, Meksika Chiapas’taki ECOSUR Advanced Studies Institute’de agroekoloji profesörü. “Kitap, gıdanın emtiaya nasıl dönüştürüldüğünü, çiftçilerin geçim kaynaklarının nasıl yok olduğunu, gezegenin ve insanların sağlığının nasıl yok edildiğini gösteriyor. Holt-Giménez her birimizi, gıda sisteminde görmek istediğimiz değişikliğe dönüşebilmemiz için çağırıyor, bu amaçla dünyayı ve tüm varlıkları besliyor.” —Vandana Shiva, çevre ve gıda aktivisti; Who Really Feeds the World? The Failures of Agribusiness and the Promise of Agroecology’nin yazarı. “Eric Holt-Giménez, yiyecek merceğinden bakarak büyük toplumsal yoksunlukları ve çevresel maliyetleriyle kapitalizmin tarihsel işleyişini aktaran dikkat çekici bir açıklama sunuyor.” —Philip McMichael, Cornell Üniversitesi; Food Regimes and Agrarian Questions’ın yazarı.

...litik ekonomik geçmişine bakıyor. Eric Holt Gimenez tarafından kaleme alınan Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi & Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak Pdf İndir isimli 272 sayfadan oluşan kitap; EFİL YAYINEVİ yayınevinin 18/2/2020 ... Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi Yediklerimizin Politik... ... ... Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor… Bir zaman kapsülü, bir aceminin rehberi ve Marx üzerine tazeleyici bir ders… » Kitap » Hobi » Yeme-İçme » Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak. ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. Eric Holt Gimenez tarafından kaleme alınan Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi & Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak Pdf İndir i ... Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi; Yediklerimizin Politik İktisadını... ... . ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. Eric Holt Gimenez tarafından kaleme alınan Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi & Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak Pdf İndir isimli 272 sayfadan oluşan kitap; EFİL YAYINEVİ yayınevinin 18/2/2020... Bir Gurmenin Kapitalizm Rehbe...