Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz PDF EPUB


John Bellamy Foster

Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz - John Bellamy Foster pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR John Bellamy Foster
DOSYA BOYUTU 5,28
TARİH 2008-09-03
ISBN 9944115537
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kapitalizmde, son otuz yıl içinde ortaya çıkan değişimler, yaygın bir üçleme ile karakterize edilmektedir: Neoliberalizm, küreselleşme ve malileşme. Bunların ilk ikisi hakkında bir sürü şey yazılmış olmakla birlikte, üçüncüye dair çok daha az dikkat sarf edilmiştir.(1) Yine de malileşme bugün artık giderek üçlemenin egemen gücü olarak görülmektedir. Kapitalizmin malileşmesi; iktisadi etkinliğin ağırlık merkezinin üretimden (ve hatta büyüyen hizmetler sektöründen) finansa doğru kayması günümüzün kilit sorunlarından birisini oluşturmaktadır. Bu öğe, kapitalizm yeni bir evreyle mi girdi sorusunun ortaya atılmasını herhangi bir başka görüngüden daha fazla zorlamaktadır.Sistem malileşmenin bir sonucu olarak değişmiş olmasına değişmiştir ama bu değişimin, üretim içindeki temel birikim sorununun aynı kalması nedeniyle, kapitalizmin bütünüyle yeni bir evresi olmaktan uzak olduğunu ileri süreceğim. Malileşme, bunun yerine, kapitalizmin tekelci evresinin, “tekelci-mali sermaye” olarak adlandırılabilecek olan yeni bir melez evresiyle sonuçlandı.

...metler sektöründen) finansa doğru kayması günümüzün kilit sorunlarından birisini oluşturmaktadır ... Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz - John Bellamy Foster ... . Kitap Adı: Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz Yazar: John Bellamy Foster Yayıncı: Kalkedon Yayınları Sayfa Sayısı: 150. Kapitalizmin malileşmesi; iktisadi etkinliğin ağırlık merkezinin üretimden (ve... 9.90 TL. Kapitalizmin malileşmesi; iktisadi etkinliğin ağırlık merkezinin üretimden (ve hatta büyüyen hizmetler sektöründen) finansa doğru kayması günümüzün kilit sorunlarından birisini oluşturmaktadır. Kapitalizmin malileşmesi; iktisadi etkinliğin ağırlık merkezinin üretimden (ve hatta büyüyen hizm ... John Bellamy Foster - Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz › Ücretsiz... ... . Kapitalizmin malileşmesi; iktisadi etkinliğin ağırlık merkezinin üretimden (ve hatta büyüyen hizmetler sektöründen) finansa doğru kayması günümüzün kilit sorunlarından birisini oluşturmaktadır. Are you sure you want to report the file Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz - John Bellamy.pdf having link http://78.188.63.237/Ekonomi-İktisat-Borsa%20Kitapları/Kapitalizmin%20Malileşmesi%20ve... Kitap : Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz, Yazar : John Bellamy Foster, Yayınevi : Kalkedon Yayıncılık - 9789944115537 - Fiyat: 11,22 TL. Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz. Size haber verelim. Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz book. Read 12 reviews from the world's largest community for readers. Start by marking "Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz" as Want to Read Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz. John Bellamy Foster. son otuz yıl içinde ortaya çıkan değişimler, yaygın bir üçleme ile karakterize edilmektedir: Neoliberalizm, küreselleşme ve malileşme. Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz. Yayınevi. : Kalkedon Yayınları. son otuz yıl içinde ortaya çıkan değişimler, yaygın bir üçleme ile karakterize edilmektedir: Neoliberalizm, küreselleşme ve malileşme. Kapitalizmin Malileşmesi ve Kriz kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitapl...