Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik PDF EPUB


Doç. Dr. Özer Çetin

Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik - Doç. Dr. Özer Çetin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doç. Dr. Özer Çetin
DOSYA BOYUTU 6,87
TARİH 2019-09-16
ISBN 6053264026
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rollo May, dünya çapında geniş bir okuyucu kitlesine sahip popüler bir psikolog olmasına karşılık dinî yönü ve dine yaklaşımı çeşitli nedenlerden dolayı yeterince bilinmemektedir. Dindar bir ailede büyümüş ve teoloji alanında yüksek lisans eğitimi almış olan May, bir süre kilisede görev yapmıştır. Kilise çevrelerinin psikolojiye karşı olumsuz yaklaşımlarından rahatsız olması üzerine görevinden ayrılıp psikolojiye yoğunlaşmış fakat dine olan ilgisini sürdürmüştür. Rollo May, dini sağlıklı ve sağlıksız olarak ikiye ayırıp, sağlıklı dini insan için gerekli görmüştür. Psikolojik yaklaşımlarında merkezi konuma sahip özgürlük, benlik bilinci, sorumluluk, suçluluk, sevgi gibi olguları Hz. Âdem Kıssasıyla ilişkilendirerek analiz etmiş ve bunların başlangıcı olarak cennetten çıkışı göstermiştir. İnsanın gelişimi açısından Tanrı’yı ön koşul olarak kabul etmiştir. İnsanın temel motivasyonunun Tanrı’ya benzemek olduğunu ileri sürmüş ve Tanrı tasavvuruyla ruh sağlığı arasında ilişki kurmuştur. Ona göre, psikoterapi Tanrı’nın modern yargı aracı olma görevini üstlenmiştir. Çünkü psikoterapi Tanrı karşısındaki insanın ruh sağlığını yitirip gerçekleri göremediği yönünde mazeret uydurmasını ortadan kaldırmıştır. Özer Çetin, bu eserde Rollo May’ın psikoloji yaklaşımı ve din ile olan ilişkisini vukufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır.

...ufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır ... Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik Özer Çetin ... . Okul Öncesi Kitaplar. Popüler Bilim. Din Kitapları. Resimler. Öneri Kutusu. Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik. 12.75 TL. Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik-İz Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. > Psikoloji. > İnceleme - Araştırma. Rollo May psikolojisinde din ve kişilik. Özer Çetin. ... Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik Fiyatı ve... - GittiGidiyor ... . > Psikoloji. > İnceleme - Araştırma. Rollo May psikolojisinde din ve kişilik. Özer Çetin. 10,00 tl. 12.75 TL. Özer Çetin, bu eserde Rollo May'ın psikoloji yaklaşımı ve din ile olan ilişkisini vukufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır....