Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde PDF EPUB


HomerDavenport

Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde - HomerDavenport pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR HomerDavenport
DOSYA BOYUTU 10,73
TARİH 2020-02-10
ISBN 6058029316
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Homer Davenport, 1867-1912 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir karikatürist.Aynı zamanda çocukluğundan beri Arap atlarına hayran bir çiftlik sahibi. Bu sevdası onu eşsiz bir maceraya sürüklüyor. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid’den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. İki arkadaşı ile birlikte Amerika’dan yola çıkıp İstanbul’a geliyor. Bir selamlık merasiminde II. Abdülhamid’i görüyor ve yine ilk defa gizlice onun karikatürünü çiziyor. Sonra Arap atının vatanı Suriye çöllerine gidiyor. Her fırsatta övgüyle bahsettiği ve sonunda kardeşlik yemini ettiği bedeviler prensi Ahmed Hafız’ın yardımlarıyla bedevilerden safkan aygır ve kısraklar temin ederek ülkesine götürüyor. Arap atının adını duymamış olsanız bile Osmanlı coğrafyasıyla ilgili birçok ilginç ayrıntının yer aldığı bu fantastik çöl hikâyesini keyifle okuyacaksınız.

...kitap. yeni nesil tarihçilerden recep kankal tarafından dilimize ... Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde | bkmkitap.com ... ... Homer Davenport. Homer Davenport, 1867-1912 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir karikatürist. Aynı zamanda çocukluğundan beri Arap atlarına hayran bir çiftlik sahibi. ...Davenport, II. 'den aldığı İrade ile ilk kez at ihraç eder, Sultan'ın Yıldız Camii'nde karikatürünü gizlice çizer. Bürokrasisinde Gebzeli Memurlar Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde Tarihçi-Yazar... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farkl ... Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde PDF Kitabı Özeti Oku... ... ... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Ne...