Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ahlak, Tanrı ve YasaDin-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ahlak, Tanrı ve YasaDin-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri PDF EPUB


Mustafa Çakmak

Ahlak, Tanrı ve YasaDin-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri - Mustafa Çakmak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Çakmak
DOSYA BOYUTU 7,29
TARİH 2019-04-01
ISBN 6053263869
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir eylem, ahlâkî bir değer taşıdığı için mi Tanrı tarafından emredilmiştir, yoksa Tanrı tarafından emredildiği için mi ahlâkî bir değer taşır? Antik dönemde Sokrates ve Euthyphron arasındaki diyaloğun en kritik parçası olan bu dilemma, ahlâkî olanla ilahî olan arasındaki ilişkiye dair kadim bir tartışmayı ifade etmektedir. Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahî emirlere verilmektedir. Ortaçağda İbrahimî dinlerin etkisi altında bir dönüşüm yaşayan bu dilemma, modern dönemdeki ahlâk felsefesi tartışmalarının da önemli bir parçası olmayı başarmıştır. Eser, bu tartışmalar bağlamında ahlâkın Tanrıyla ilişkisini ve insan doğasında nasıl yerleşik hale gelebildiği sorularını kendine konu edinmektedir.

...cılık. 22.00. ...ve Yasa & Din-Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğal Yasa Teorileri ... Ahlâk, Tanrı ve Yasa - Mustafa Çakmak ... . Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahî emirlere verilmektedir. Ahlak Tanrı ve Yasa Din - Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğan Yasa Teorileri. birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir. Din - Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğan Yasa Teorileri. ahlaki bir değer taş ... Ahlak Tanrı ve Yasa ... . Din - Ahlak İlişkisi Bağlamında İlahi Emir ve Doğan Yasa Teorileri. ahlaki bir değer taşıdığı için mi Tanrı tarafından emredilmiştir, yoksa Tanrı tarafından emredildiği için mi ahlaki bir değer taşır? ...mi Tanrı tarafından emredilmiştir, yoksa Tanrı tarafından emredildiği için mi ahlaki bir değer taşır? birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikinci bölümde başat rol ilahi emirlere verilmektedir. 20.30 TL. Dilemmanın birinci bölümü doğal yasa ile ilişkilendirilirken, ikin...