Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı PDF EPUB


Josef Wiesehöfer

Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı - Josef Wiesehöfer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Josef Wiesehöfer
DOSYA BOYUTU 12,70
TARİH 2019-12-16
ISBN 9944330688
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Babil kaynakları, “Anşanlı Kyros, Medli bir vasal, Medlerin askeri birliklerini dağıttı,” diye aktarıyor bizlere... Zaferi kazanan Kyros, Med Kralı Astyages’i tutsak almayı ve onun başkenti Ekbatana’yı ele geçirerek hazineyi yağmalamayı ve ganimeti Anşan’a götürmeyi başardı. Böylelikle Kyros ve ardılları Ortadoğu’nun en büyük imparatorluğunu meydana getirdiler ve Makedonya’dan Hint topraklarına kadar uzanan, asırlarca sürecek Pers egemenliğini başlattılar. Bu kitapta sunulan “Antik Pers Ülkesi” genel tablosu, kapsamlı “Pers Ülkesi” kavramını temel almaktadır. Ancak onu bugünkü İran devlet topraklarıyla sınırlamamakta, antik dönemdeki İranlı halkların Akhamenid, Part ve Sâsânî imparatorluklarının yaşadığı bölgeleri de kapsamaktadır. Bazıları bugün Afganistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan devletsınırlarında kalmaktadır. Yazar, bölgede hüküm süren imparatorlukları kronolojik olarak bölümler halinde okurla buluştururken her bölümün başına önemli belgelerin kısa bir özetini dekoymayı yazıtsal ve arkeolojik olarak bilinen ve yeni bulunanların bilgi gelişimini sağlayacağı gereğinden önemli bulmuştur. “ Antik Pers Tarihi” M.Ö 5 yüzyıldan Sâsânî İmparatorluğu’nun yıkılışına kadar geçen süredeki güç savaşlarının yanı sıra bölgede yaşayan halkların toplumsal yaşamlarını, kültürünü, yönetsel kurallarını ve ekonomik koşullarını sayısız bulgu ve belgelerin ışığında gözler önüne seriyor.

...kAntik Pers Tarihi & Ön Asya'nın Kadim Krallığı 524663 ... Antik Pers Tarihi Ön Asya'nın Kadim Krallığı ... . İlk Yorumu Sen Yap! Ürünü değerlendirmek için lütfen Giriş Yap. Antik Pers Tarihi Ön Asya'nın Kadim Krallığı. en büyük imparatorluğunu meydana getirdiler ve Makedonya'dan Hint topraklarına kadar uzanan asırlarca sürecek Pers egemenliğini başlattılar. ...ve Makedonya'dan Hint topraklarına kadar uzanan, asırlarca sürecek Pers egemenliğini başlattılar. Bu kitapta sunulan Antik Pers Ülkesi genel tablosu, kapsa ... Etiket: Antik Pers Tarihi Ön Asya'nın Kadim Krallığı Oku ... . Bu kitapta sunulan Antik Pers Ülkesi genel tablosu, kapsamlı Pers Ülkesi kavramını temel almaktadır....