Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Döl Bereketi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Döl Bereketi PDF EPUB


Emile Zola

Döl Bereketi - Emile Zola pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Emile Zola
DOSYA BOYUTU 10,28
TARİH 2020-03-31
ISBN 6051723105
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Emile Zola yaşamının son döneminde dört kitaptan oluşan yeni bir dizi üzerinde çalışmaya başlar. Dört İncil adını verdiği bu dizi yazarın son eseri olacaktır. İlk üç kitap olan Döl Bereketi, Emek ve Gerçek yayımlanır, fakat Zola dördüncü kitap olarak tasarladığı Adalet’i bitiremeden hayata gözlerini yumar.Zola, Dört İncil dizisini “tüm eserinin doğal sonucu” olarak nitelemiştir. Önceki romanlarından farklı bir üslupla kaleme aldığı Döl Bereketi’nde, doğurganlığı teşvik eden ve doğurganlığın sınırlanmasına karşı çıkan tezlerini çeşitli insan ve aile tabloları çizerek savunur. Doğum kontrolünü, kürtajı, Fransa’da o dönem çok yaygın olan sütninelik uygulamasını, çocuk esirgeme kurumlarını tartışır. Verimli bir yaşama dair düşüncelerini okurlarıyla paylaşır.Edebî niteliğinden çok savunduğu tezlerle öne çıkan roman Sigmund Freud’un da dikkatini çekmiş ve Freud, Döl Bereketi’ni okuduğu en ilginç eserler arasında saymıştır.Yordam Edebiyat Zola’nın tartışma yaratan bu romanını Hamdi Varoğlu’nun yetkin çevirisiyle sunuyor.

...ük ya da grizu patlaması tehlikesinin yanı sıra ... DÖL BEREKETİ Emile ZOLA ... ... Döl Bereketi 1. 1860'larda Fransa'nın kuzeyinde maden işçileri, çetin koşullar altında yaşam mücadelesi vermektedir. Çalıştıkları ocaklarda her an iç içe oldukları göçük ya da grizu patlaması... 9256 TL. Dil: Türkçe Basım Tarihi: 2004 Baskı Sayısı: Kitap Boyutu: 125x205 mm Ağırlığı: 1 Cilt Bilgisi: Dikişsiz Yapıştırma Kağıt Bilgisi: 70 gr Kitap Kağıdı Kapak Bilgisi: 350 gr Mat Kuşe. Ücretsiz E-Book İndir. Emile Zola - Döl Bereke ... Döl Bereketi ... . Ücretsiz E-Book İndir. Emile Zola - Döl Bereketi 1 E-Kitap İndir. 28.50 TL. Edebî niteliğinden çok savunduğu tezlerle öne çıkan roman Sigmund Freud'un da dikkatini çekmiş ve Freud, Döl Bereketi'ni okuduğu en ilginç eserler arasında saymıştır. Döl Bereketi hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Döl Bereketi. Emile Zola. Puan: 9.0/10 (1 puanlama, 0 değerlendirme, Puan dağılımı, Okuma... Emile Zola - Döl Bereketi 1. Adı: Döl Bereketi 1 Yazar: Emile Zola Kitabın türü: Dünya Klasikleri, Edebiyat, Roman Yayınevi: Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları. Verdiği kitap MEB Fransız Klasikleri Dizisi'nde yayımlanmış bir kitaptı. Üzerinde 'Döl Bereketi-I, Emil Zola" yazılıydı. Döl Bereketi çeşitli adlarla dilimize çevrilmiştir. Germinal, Tohum Yeşerince gibi....