Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri PDF EPUB


Seyit Ural

Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri - Seyit Ural pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Seyit Ural
DOSYA BOYUTU 11,30
TARİH 2019-10-11
ISBN 6050318258
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Judeo-Hristiyan medeniyetinin varisleri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafî keşiflerle birlikte Haçlı Seferleri’nin yeni bir versiyonu olan sömürgecilik faaliyetlerine giriştikleri dönemde, Bizans’ın Müslüman Türkler tarafından yıkılmasının ardından Ortodoks Hristiyanlığın hamisi konumuna gelen Ruslar ise bugün Avrasya adı verilen coğrafyada nüfuzlarını giderek artırmaktaydı. Sıcak denizlere açılma stratejisini millî dava haline getiren Rus imparatorluğunun bu kadim hedefine ulaşabilmesi için bertaraf etmesi gereken engellerden biri de, geçit vermez dağlarıyla maruf Kafkas ülkesiydi. Bu nedenle farklı coğrafyalardaki dindaşları, Batılı güçlerin modern Haçlı seferlerine maruz kalan Kafkas halkları da benzer bir kaderi, tarihte Moğol istilasına benzer bir işgal hareketine girişen Rusların eliyle yaşamak durumunda kaldılar. Müslüman (Sünnî) âleminin siyasî otoritesini temsil eden hilafet makamını elinde bulunduran Osmanlı Devleti’nin uzun zamandır gerileme devrinde oluşu ve Hristiyan devletlerle giriştiği savaşlarda yenilerek hâkimiyetinde bulunan toprakların önemli bir kısmını kaybetmesi, özellikle 19. yüzyılda bu coğrafyalarda yaşayan Müslüman halkların kendi ülkelerini sömürgecilerden kurtarmak ve yitirilen İslâmî devlet nizamını yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburî kıldı. Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya’da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu.

...amını yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı ... Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri - Seyit Ural ... . Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri"Sovyet sonrası post-modern dönemde kadim müstevlilerine karşı bağımsızlık amacıyla savaşların yaşandığı yerlerden biri de Kafkasya oldu." ...yeniden tesis edebilmek için kendi imk nlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı. Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu. Judeo-Hristiya ... Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri Fiyatları ve... ... . Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu. Judeo-Hristiyan medeniyetinin varisleri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafî keşiflerle birlikte Haçlı Seferleri'nin yeni bir versiyonu olan sömürgecilik... Judeo-Hristiyan medenlyetinin varisieri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafi keşiflerle birlikte Haçlı Seferlerinin yeni bir versiyonu olan sömürgecilik... 9786050318258. 632246. Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavement Hareketleri. Aksa Kitap. 35.00. Seyit Ural. Judeo-Hristiyan medeniyetinin varisleri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafî keşiflerle birlikte Haçlı Seferleri'nin yeni bir versiyonu olan... Seyit Ural tarafından kaleme alınan 'Geçmişten Günümüza Kafkasya Mukavemet Hareketleri' isimli eser, asırlardır devam eden mücadeleyi konu almaktadır. ...yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı. Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya'da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu....