Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma TravmaSonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

TravmaSonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar PDF EPUB


Sezin Öner

TravmaSonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya Yönelik Yaklaşımlar - Sezin Öner pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sezin Öner
DOSYA BOYUTU 11,24
TARİH 2020-04-15
ISBN 6050332292
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Travma; aşırı korku, dehşet, çaresizlik duyguları uyandıran, çoğu kez olağan dışı ve beklenmedik olayların yol açtığı etkiler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Bu travmatik olayların ardından yaşanan uyum sorunları kaçınılmazdır, ancak bazı kişilerde bu sorunlar kısa süreli olmaktan çıkıp aylarca hatta yıllarca sürebilmektedir.Bu kitapta, farklı dönemlerde travmanın nasıl tanımlandığı, açıklayıcı modelleri ile risk ve koruyucu faktörler derlenmiştir. Ayrıca psikolojik müdahalelerin etkinlik çalışmaları ışığında en etkili tedavi planı olduğu ortaya konan Bilişsel İşleme Terapisi tanıtılarak, bu yaklaşımın farklı çalışma modülleri sunulmaktadır. Bilişsel-Davranış terapilerinin bir kolu olan bu müdahale planında travma ile baş etmekten ziyade travma belleğinin farklılaştırılmasına ve travma sonrası büyüme süreçlerine odaklanılmaktadır. Kitabın sonunda sunulan vaka çalışmasında da müdahale planının bu odak noktaları ve tedavi planı örneklenmiştir.

...ir kolu olan bu müdahale planında travma ile baş etmekten ziyade travma belleğinin farklılaştırılmasına ve travma sonrası büyüme süreçlerine odaklanılmaktadır ... Travma sonrası stres bozukluğu tedavi... ... . Sonucunda Travma Sonrası Stres Bozukluğu denilen bir sorun ortaya çıkabilir. Ancak bu bozukluğa yönelik tanı almak için bireyin ciddi travmalar yaşaması gerekmektedir. Post travmatik stres bozukluğu (PTSD) ve travma sonrası stress bozukluğu (TSSB) isimleri bu hastalık için kullanılmaktadır. Yohimbin uygula ması ile travma sonrası stres bozukluğu olgularında prefrontal, temporal, parietal ve orbitofrontal kortekste metabolizma azlığı bulunmaktadır. ...S ... TravmaSonrası Stres Bozukluğu: Kuramsal ve Uygulamaya... ... . Yohimbin uygula ması ile travma sonrası stres bozukluğu olgularında prefrontal, temporal, parietal ve orbitofrontal kortekste metabolizma azlığı bulunmaktadır. ...Sonrası Stres Bozukluğu Travmatik olayların ortak özellikleri Travma sonrasındaki stres tepkileri. Travma sonrası stres bozukluğuna ait DSM IV tanı kriterleri şunlardır Travma Sonrası Stres Bozukluğu Nedir? Çoğumuz bir travmatik olaya (sevilen birinin kaybı, ciddi bir hastalık, kaza veya kişisel saldırı.) şahit olmuşuzdur veya yaşamışızdır. ÜNİTE-5 Travma sonrası stres bozukluğu ve akut stres bozukluğu. uyum sorunları, panik atak, akut stres bozukluğu ve travma sonrası stres bozukluğudur....