Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Folklorun Sahtesi: Fakelore e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Folklorun Sahtesi: Fakelore PDF EPUB


Folklorun Sahtesi: Fakelore -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 9,57
TARİH 2008-01-01
ISBN 9759892753
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Folklorun Sahtesi: Fakelore, R. M. Dorson tarafından ortaya atılan fakelore terimi üzerine yazılan kimi yazıların çevirilerinden oluşmaktadır. Bu kitap, zaman zaman ötelenen zaman zaman üzerinde çalışılmasının daha akılcı olduğu söylenen fakelore terimini, Türk halkbilimcilerin ve kültür araştırmacılarının değerlendirilmesine sunmayı hedeflemektedir.Elinizdeki kitapta, Richard M. Dorson, Marshall W. Fishwick, William S. Fox, Barbara Kirshenblatt-Gimblett, Alan Dundes, Ronald L. Baker, Eliot A. Singer, Alexander A. Panchenko, Ermis Lafazanovski, Ulrika Wolf-Knuts gibi bilim insanlarının yazıları bulunmaktadır. Uluslararası bilim dünyasında tartışılma ve çalışılma imkânı bulmuş fakelore teriminin, Türkiye’de de benzer bilimsel tartışmalara ve çalışmalara esin kaynağı olacağı inancındayız.

...elore. Ankara: Geleneksel Yayınlar). 3. Beydili, C ... Folklorun Sahtesi: Fakelore - Selcan Gürçayır | kitapyurdu.com ... . (2004). fakelore. şükela: tümü | bugün. folklore ait gibi sunulan, immitasyon, fakat folklor dışı her türlü kültür endüstrisi ürününe, biraz da ironik olarak "fakelore" deniyor. envai çeşit dans toplulukları, müzikal... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Folklorun Sahtes: Fakelore. Yazar. Haz: Selcan Gürçayır. Folklorumuzda Ve Edebiyatımızda Göz. Folklorun Sahtesi Fakelore. Sizlere Folklorun Sah ... Folklorun Sahtesi: Fakelore Selcan Gürçayır ... . Folklorun Sahtesi Fakelore. Sizlere Folklorun Sahtesi: Fakelore pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık. Genel kategorisinde kendisine yer bulan Folklorun Sahtesi: Fakelore kitabı okumak için harika! YA 124584. Folklorun sahtesi: Fakelore / yayına hazırlayanlar Selcan Gürçayır. ISBN 978-975-98927-5-3 1. Folklor Türkçe. ZOTERO (Zotero eklentisi gerekebilir). Gürçayır)". Folklorun Sahtesi: Fakelore. 23-34. Ankara: Geleneksel Yayıncılık. Fox, William S. (2007). "Folklor ve Fakelore: Bazı Sosyolojik Düşünceler. (Çev. Tolga. Ad: Folklorun Sahtesi: Fakelore, Yazar: Selcan Gürçayır, Yayınevi: Geleneksel Yayıncılık, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap Kültür Genel, En Düşük Fiyat: 18.81 TL, Teklif Sayısı: 1, Barkod... Anadolu Sahas? ve K?rg?z Folklorunda Yalanlamalar ve ??levleri. Link. Folklorun Sahtesi: Fakelore. Folklorun Sahtesi: Fakelore adlı kitapta yer alan "Folklorizm, Nostalji ve Kültürel Miras" adlı makalesinde Ulrika Wolf-Knuts, folklorizmin kavramsal yönü ve özellikleri üzerinde durmaktadır. Fakelore Folklorun Yalçın Yalçın Geleneksel Yalçın Yalçın Fakelore Sahtesi: Folklorun Fakelore Folklorun Sahtesi: Fakelore Folklorun Özkan Özkan Yayıncılık. Folklorun Sahtesi: Fakelore. Aslý Uçar. Richard M. Dorson, 1950 yýlýnda "fakelore". Gürçayýr tarafýndan hazýrlanan ve 2007 yýlýnda. yayýmlanan Folklorun Sahtesi: Fakelore, halkbilimi. Folklorun Sahtesi: Fakelore, R. M. Dorson tarafından ortaya atılan fakelore terimi uzerine yazılan kimi yazıların cevirilerinden olusmaktadır. Bu kitap, zaman zaman otelenen zaman zaman uzerinde... Annuler. Accueil ›. Détails pour : Folklorun sahtesi Folklor -- Terminoloji -- Araştırma ve inceleme. Halkbilimciler -- Düşünceler. Folklorun Sahtesi: Fakelore, R. M. Dorsın tarafından ortaya atılan fakelore terimi üzerine yazılan kimi yazıların çevirilerinden oluşmaktadır. Bu kitap, zaman zaman ötelenen zaman zaman üzerinde... Folklorun Sahtesi: Fakelore, R. M. Dorsın tarafından...