Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İran Düşünce Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İran Düşünce Tarihi PDF EPUB


İran Düşünce Tarihi -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 8,80
TARİH 2019-10-14
ISBN 6057559432
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İran coğrafyası uzun tarihi boyunca özellikle de İslam sonrası dönemde kültür ve düşünce alanında büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır. Başta Farsça ve İngilizce gelmek üzere yabancı dillerde ayrıntılı çalışmalara konu olan bu tarihsel süreci ele alan yeterli sayıda Türkçe kaynağın bulunmadığı görülmektedir. Elinizdeki kitap, bu boşluğun doldurulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Kitap, bir ölçüde süreklilik içeren söz konusu tarihsel süreci ilmi bir surette ortaya koymadan İran’a ilişkin yapılacak diğer çalışmaların eksik kalacağı kanaatini ortaya çıkarmıştır. Elinizdeki kitapta alanında değerli çalışmalara sahip yerli ve yabancı akademisyenlerin kaleme aldığı bölümlerde İslam tarihinin bu önemli ve özgün mirası incelenmiştir. İRAM tarafından yayımlanan ve daha önce yapılmış çalışmaların birikimine dayanan bu eserin sonraki çalışmalara katkı vermesini umuyoruz.

... sonrası dönemde kültür ve düşünce alanında büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır ... İran Düşünce Tarihi - İRAM Center | İran Araştırmaları Merkezi ... . 35 TL. İran coğrafyası uzun tarihi boyunca özellikle de İslam sonrası dönemde kültür ve düşünce alanında büyük isimlere ve önemli düşünce ekollerine ev sahipliği yapmıştır. İran'ın tarihi;Yunanlılar,Romalılar,Büyük İskender ve de Osmanlı Devleti ile giriştiği mücadelelerle doludur. 1908'de İran'da petrolün bulunması tarihinde kritik bir dönüm noktası oldu. İran'da bilinen en eski imparatorluk Elaml ... "İran Düşünce Tarihi" Kitabı Tanıtıldı ... . 1908'de İran'da petrolün bulunması tarihinde kritik bir dönüm noktası oldu. İran'da bilinen en eski imparatorluk Elamlıların M.Ö. 1100-600 yıllarında kurdukları imparatorluktur. Bundan sonra İran topraklarında Parthların ve Sasanilerin egemenliği devam etmiştir....