Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Batı’da Hz. Muhammed İmajı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Batı’da Hz. Muhammed İmajı PDF EPUB


Dr. Özcan Hıdır

Batı’da Hz. Muhammed İmajı - Dr. Özcan Hıdır pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Özcan Hıdır
DOSYA BOYUTU 10,6
TARİH 2019-04-15
ISBN 9755749129
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Biz en fazla mesaimizi (Hz.) Muhammed’in peygamber olmadığını ispat üzerine yoğunlaştırdık. Zira o peygamber değilse Kur’an da vahiy olmayacaktı.” -Norman Daniel “Müslümanların Kitabı ve (Hz.) Muhammed’in peygamberlik tecrübesi o kadar iç içedir ki, biri olmaksızın diğeri asla anlaşılamaz.” -Alfred Welch“Dünyadaki büyük insanlardan hiç biri Muhammed kadar iftiraya uğramamıştır.” -W.M.WattBatı’da Hz. Peygamber imajına dair çok sayıda literatür üretilmiştir. İslâm’ın doğuşu dönemindeki Kilise babaları, Latin kronikçileri, Ortaçağ, Reformasyon, Aydınlanma ve oryantalistik dönem ile günümüzdeki Batılı İslâm karşıtı yazarların çoğu, ilgili eserlerindeki şüphe, iddia ve iftiralarında daha ziyade Hz. Peygamber’i hedef almışlardır. Zira Hz. Peygamber’e yönelik şüphe, aynı zamanda O’nun peygamberliğine, getirdiği vahye ve bir bütün olarak İslâm’a yönelecektir. Bu durum, Hz. Peygamber’in İslâm’daki merkezî rolünün, Kur’an ve Hz. Peygamber’in peygamberliğinin “iç içe” geçmişliğinin, “en güzel örnek (üsve-i hasene)” olarak O’nun Müslümanlar için öneminin Batı’da aslında iyi kavrandığını gösterir. Bu çalışma, İslâm’ın doğuşundan itibaren Batı’da Hz. Peygamber’e dair imge, imaj, iddia-iftira ve tipolojiler ile bunların sebeplerini ve kaynaklarını asırlara göre bir bütün olarak ele almakta, İslâm ve Hz. Peygamber karşıtlığında tarihin aslında modern versiyonlarıyla tekerrür etti(rildi)ğinin altını çizmekte, genelde negatif olan bu imajın izâlesi konusunda yapılabileceklere dair Müslümanlara bazı perspektifler sunmaktadır.

...ı.* 33.75 TL. - Alfred Welch. "Dünyadaki büyük insanlardan hiç biri Muhammed kadar iftiraya uğramamıştır ... Batı'da Hz. Muhammed İmajı | bkmkitap.com ... .". - W.M.Watt. Batı'da Hz. Peygamber imajına dair çok sayıda literatür üretilmiştir. Hz. Peygamber'in hayatıyla ilgili İslam'ın zuhuru yıllarından bu yana Müslüman alim ve araştırmacılar tarafından kaleme alınan çalışmalara... Gönderen Konu: BATI'DA HZ. MUHAMMED'İN İMAJI (Okunma sayısı 6908 defa). 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. Nisan 23, 2007, 01:35:14 ÖÖ. Ittihatci. Prof. Özcan Hıdır, Bat ... İslamiCevaplar.Com - Batıda Hz Muhammed İmajı ... . 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. Nisan 23, 2007, 01:35:14 ÖÖ. Ittihatci. Prof. Özcan Hıdır, Batı'da Hz Muhammed imajı. Batı'da sîret kaynaklarına ( Hz Muhammed'in hayatını anlatan eserlere), polemik eserler, bilimsel olmayan, objektiflikten uzak e...