Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hacı Murad e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hacı Murad PDF EPUB


Lev N. Tolstoy

Hacı Murad - Lev N. Tolstoy pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Lev N. Tolstoy
DOSYA BOYUTU 11,78
TARİH 2005-01-27
ISBN 9756298189
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hacı Murad, Kafkasya' da Çeçenistan - Dağıstan bölgesindeki egemenlik savaşı veren şeyh Şamil' in sağ koludur. Kahramanlıkları Kafkasya' da dilden dile dolaşır ve efsaneleştirir. Bir süre sonra Şeyh Şamil' le aralarında bir anlaşmazlık çıkar.Seçeneksiz kalmıştır! Rusları da sevmez, Şeyh Şamil' i de; ancak acımasız coğrafi koşullar ve tarih ortasında, bölge insanının o alcak gönüllü büyüklüğü arasında bir taraf seçme zorunluluğu doğar. İnanmasa da Ruslara sığınır. Yurt edinmek, hayata tutunmak ve özgürlük adına savaş şimdi onun yazgısıdır ve tek bir amaç için yaşamaktadır. Direnmek, her koşulda direnmek ve ayakta kalmak.

...ıçtan geçiren Hacı Murad, Hunzak'ta duruma hakim oldu ... Hacı Murad - Biyografya ... . (Diyanet İslam Ansiklopedisi, c. 39, Şeyh Şamil Md.) HACI MURAD (1812-1852). Hamzat'ın öldürülmesinden cesaret alan Hunzak halkı Hacı Murad'ın etrafında toplandı. Hacı Murad (1812-1852) Kuzey Kafkasya'da Ruslar'a karşı istiklâl mücadelesi veren Şeyh Şâmİl'in en meşhur naibi. Hacı Murad Hamzat'­ın müridlerini kılıçtan geçirerek Hunzak'-ta duruma hâkim oldu. Hacı Murad (Rusça: Хаджи-Мурат, Avarca: Kha ... Hacı Murat Kitap Özeti (Tolstoy) ... . Hacı Murad (Rusça: Хаджи-Мурат, Avarca: Khadji Murad) (d. 1790'ların sonu - ö. 23 Nisan 1852), Şeyh Şamil zamanında yaşamış olan İmam Şamil'in naiblerinden o...