Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hanım Sahabiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hanım Sahabiler PDF EPUB


Abdullah Kara

Hanım Sahabiler - Abdullah Kara pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abdullah Kara
DOSYA BOYUTU 8,48
TARİH 2020-03-10
ISBN 6057689603
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bugün insanlığın, özellikle yeni nesillerin yetiştirilmesinde rol model olacak şahsiyetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu açıktır. Bu ihtiyaca en güzel şekilde cevap verecek nesil, elbette bizzat Hz. Peygamber’in (sas) eğitiminden geçen sahâbe neslidir.Sahâbe, yaşamımızın her karesi için canlı ve pratik çözümlerle süslü birer hazinedir.Allah Resûlü’nün (sas) kızları ve kız torunlarından sonra onun (sas) en yakınında olan hanım sahâbîlerin hayatlarını ele aldığımız bu kitapta, hayatınızı aydınlatacak birbirinden güzel örnekler bulacaksınız.Hz. Ebû Bekir, Hz. Osman, Ebû Hüreyre, Zeyd b. Sâbit gibi yıldızların anneleri...Dikenler arasında nadide bir gül gibi açan Büsre bint Saffân... Eşini gerdekten şehâdete uğurlayan Cemile bint Abdullah... Allah Resûlü’nü (sas) evinde ağırlayan Ümmü Eyyûb... Yâd ellerde eşini kaybedip inancından taviz vermeden ayakta dimdik duran Ramle Hanım... Hemşire, doktor, âlime Ümmü Atiye... Ve gök kubbemizi aydınlatan daha nice hanım sahâbe...Gelin, o yıldız sahâbîlerin örnek hayatlarını, birlikte okuyup birlikte aydınlanalım.

.... Fahr-i Kâinat (s.a.) efendimiz onun gibi mücâhide bir hanım sahabîsinin dört çocuğu ile ortada kalmasına gönlü râzı olamazdı ... Hanım Sahabeler - Sahabelerin Hayatı ... . Hanım sahabiler arasında fıkhı en iyi bilenlerdendi. Ümmü Züfer radıyallahu anha Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizin; "cennetlik bir kadın" iltifatına mazhar olmuş bir hanım sahâbi... Büyük İslâm Kadınları-Hanım Sahabeler / Mehmed Emre. İstanbul 2014. © Çelik Yayınevi. Hanım Sahabeler. MEHMED EMRE 25 Mayıs 1927de Manisa'ya bağlı Turgutlu İlçesinde doğdu. Hanım ... Hanım sahabilerin hayatı ... . İstanbul 2014. © Çelik Yayınevi. Hanım Sahabeler. MEHMED EMRE 25 Mayıs 1927de Manisa'ya bağlı Turgutlu İlçesinde doğdu. Hanım Sahabeler - Hz. Ümmü Harâm bint-i Milhân (R.Anhâ). 14:53. Hanım Sahabeler - Hz. Mâriye el-Kıbtiyye (R.Anhâ). Kur'ân-ı kerîm'de önceki peygamberler döneminde yaşamış değerli kadın şahsiyetlerden bahsedilmektedir. Sünnette de Hz. İbrahim'den günümüze kadar kadınların şahsi yönlerini yansıtan... Âmine binti Vehb, İslâm tarihinde, Asiye binti Müzâhim, Meryem binti İmrân ve Hadîce binti Huveylid ile birlikte anılmaktadır. Hanım Sahabiler. Peygamberimizin Hanımları. Hanım Sahabeler. 10 B beğenme. Ey inananlar, Allah'a, peygambere ve içinizden emredecek kudret ve liyakata sahip olanlara itaat edin. Contact Hanım Sahabeler on Messenger. Sahabe döneminin İslami ilimlerde en önde gelen hanım âlimi Peygamber Efendimiz (sas) 'in zevcesi Hz. Sahabi ve tabiinde bir topluluk da Hz. Hafsa yoluyla hadis rivayet etmişlerdir. Hazret-i Hansâ radıyallahu anhâ mersiyeleriyle tanınmış meşhur hanım şâirlerden… Cesaret ve kahramanlığıyla ün salmış bir hanım sahâbî… Hanım sahâbîlerden Ümmü Umâre (r.a.) de Uhud Savaşı'na katılarak oku ve yayı ile düşmanla çarpışanlardan biridir. Savaştan sonra Medîne'ye dönen Allâh Resûlü Hanım Sahabiler. Konbuyu başlatan Erkam. Kaynaklar 1) Kadın Sahabiler, Mevlana Niyaz, Tercüme: Prof Ali Genceli, Toker Yayınları 2) Şamil İslam Ansiklopedisi. Hanım Sahabeler kategorisine gönderildi | hanım sahabeler, Süt Kardeşlerin En Hayırlısı: Hz. ; vertical-align: middle;"> Hanım Sahabiler. Peygamberimizin Hanımları. Eline yüreğine sağlık Allah o kadın sahabiler gibi olmak nasip etsin inşeallah... Gazalarda gösterdiği cesâret ve kahramanlıklarıyla meşhur olan bu hanım sahabe, Hazrec kabilesine mensup olup Medine... Zübeyr Bin el-avvam kadın sahabiler hz. Âmine binti vehb hz. Hanim Sahabi Isimleri. Peygamberimizin Hanımları Ayse-i Siddiyka (ra.) Cuveyriye Bint-i Haris (ra) Hafsa (ra.) Fahr-i Kâinat (s.a) efendimiz bu nâzikân...