Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri PDF EPUB


Hace Ubeydullah Ahrar

Kalbin HuzuruValidiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri - Hace Ubeydullah Ahrar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hace Ubeydullah Ahrar
DOSYA BOYUTU 5,87
TARİH 2019-04-01
ISBN 6051595290
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu eser 15. yüzyılın büyük mutasavvıf âlimi Hâce Ubeydullah Ahrâr hazretlerine aittir. Vâlidiyye, Havrâiyye, Enfâs-ı Nefîse adlı üç farklı risalenin bir araya getirilmesiyle hazırlanan kıymetli kitap, Farsça aslından tercüme edilerek Kalbin Huzuru ismiyle yayına hazırlanmıştır. İlk risale olan Vâlidiyye, Hâce Ubeydullah Ahrâr’ın babası tarafından yazılması istenerek kaleme alınmıştır. Bu risalede Allah Resûlü’ne ittiba, Kur’ân-ı Kerîm okumanın edepleri, dünya sevgisinden kurtulmanın gerekliliği, velilerle ünsiyet kurmanın önemi gibi konular işlenmiştir.

.... HACEGÂN YAYINLARI. Satıcı Hakkında ... Kalbin Huzuru | Validiyye Havraiyye Enfası Nefise Risaleleri ... . İşte o yitik hazinelerimizden birisi de Hazreti Seyyide Nefîse (r.ha) Hatundur. Bu defa kendi adıyla anılan camisinde uzun süre kaldım. Ruhum ve kalbim huzur buldu. Nefis ve şeytanın, insanı kahretmek için ilk meşgul olduğu yer sadır,dır. İşte bu sebeple mürşid-i kamiller; kalbi, nefis ve şeytanın tasallutundan kurtarmak için zikir telkininde bulunurlar. Ayrıca bu nefis, geçmişle olan muha ... Risale-i Nur Gözüyle Nefis | Sorularla Said Nursi ... . Ayrıca bu nefis, geçmişle olan muhasebesini de en ince ayrıntısına kadar yapar. Rabbı onu "Ey mutmainne nefis Razı olarak Rabbine dön" hitabına mazhar eder. Ertesi yıl hadis dersleri vermeye ve hadis rivayet etmeye başladı. 437-438 (1045-1046) yıllarında tasavvuf literatürünün temel kitapları arasında yer alacak olan er-Risâle adlı eserini telif etti. Kalbin huzuru : Vâlidiyye, Havrâiyye ve Enfâs-ı Nefîse risaleleri. ISBNp: 9786051595290. Ferahlık isteyenler ve kalbin sıkıntılardan kurtulması için aşağıdaki duaya sabah ve akşam olmak üzere (19) defa okumaya devam ederlese Allah'ın izni ile rahatlığa ererler. Allah`tan razı ve hoşnud olan insan ruhu. Hayvani nefse (cana) ve insanı ruha (nefs-i natıka`ya) da "nefis" denilir. Hayvani nefis, hayvanlarla insanlar arasında müşterektir. NEFSİN HALLERİ. Nefis hem şerdir; hem de şeytandan bir nüvedir. Nefis insanın dünyada en mühim sınav sorusudur. Onu tanımak, bilmek ve hilelerine karşı bakış açıları geliştirmek gerekir. Web için düzenleyen: Dr. Necati Aksu. Risâle-i hâlidiyye tercümesi. Mukaddime. Mürşide Hizmet Edebi. İhlâs, Feyz Almak İçin Kalbi Hazırlama. Vird, Hatim ve Ziyaret Edebi. Nitekim Âyet-i Celîlelerde: "Kendilerini dâvet ettiği şey, müşriklere ağır geldi (S. Şûra 13). "O (sabır ve namaz), elbette ağır şeydir ancak kalbinde huşû olanlara değil." (S. Bakara 45) buyuruyor. M. Ali KAYA. Giriş: Nefis bir kişinin ken...