Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitabü’l-Haraç e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitabü’l-Haraç PDF EPUB


İmam ebu Yusuf

Kitabü’l-Haraç - İmam ebu Yusuf pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam ebu Yusuf
DOSYA BOYUTU 3,10
TARİH 2019-11-08
ISBN 6058034068
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tercümesini sunduğumuz bu kitap, isminden de anlaşılacağı üzere bir vergi kitabı olması gerekir. Zira “haraç” bilhassa gayrimüslimlerden alınan verginin adıdır. Fakat kitabın muhtevası tetkik edildiği zaman görülecektir ki Kitâbü’l-Harâç, ünlü Abbasî Halifesi Hârûnürreşîd devrine kadar gelen İslam devletinin iktisadını ve maliyesini içine almaktadır. Kitapta hemen hemen bütün iktisadi konulara temas edilmiştir. Devlet gelirleri, beytülmal (hazine), devlet masrafları, harcamaların nasıl yapılacağı, vergi mevzusu ve çeşitleri, vergi adaleti, millî gelirin adil bir şekilde bölüşümü, vergilerin tahsil şekilleri, vergi mükellefi ile devlet arasındaki münasebetler, amme hizmetleri ve hukukuna dair bazı meseleler, sosyal güvenlik ve sosyal dayanışma, iktisat politikası, para birimleri, enflasyon, devalüasyon, fiyat istikrarı gibi bugün daha fazla açıklığa kavuşmuş olan konular, o devrin ihtiyaçları ve ilmî anlayışına göre işlenmiştir. İktisadi ve mali meselelerin ana hatları çizilmiş ve esas prensipleri vazedilmiştir.

...de anlaşılacağı üzere bir vergi kitabı olması gerekir ... KİTÂBÜ'l-HARÂC - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Zira "haraç" bilhassa gayrimüslimlerden alınan verginin adıdır. Kitabü'l-Haraç yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Kitabü'l-Haraç kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Kitabü'l-Haraç. Kitabül-Haraç Kadı Ebu Yusuf Albaraka Yayınları 9786058034068 Kadı Ebu Yusuf. ...yayın, Kitabul Harac Üç boyutlu kuran oku Kitabul Ha ... KİTÂBÜ'l-HARÂC - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . ...yayın, Kitabul Harac Üç boyutlu kuran oku Kitabul Harac kuran ı kerim, Kitabul Harac peygamber kıssaları,Kitabul Harac ilitam ders soruları, Kitabul Haracönlisans arapça Kadı Ebu Yusuf. Tercümesini sunduğumuz bu kitap, isminden de anlaşılacağı üzere bir vergi kitabı olması gerekir. Zira *haraç* bilhassa gayrimüslimlerden alınan verginin adıdır. Kargo. Fiyat. Kitabu'l - Haraç. İmam Ebu Yusuf. Satıcı. Sepete Ekle. Stok adedi: 2. Kitabü'l-Haraç. İmam ebu Yusuf. Satıcı. 30 TL. Fakat kitabın muhte...