Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Doğal Hukukun İlkeleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Doğal Hukukun İlkeleri PDF EPUB


Jean Jacques Burlamaqui

Doğal Hukukun İlkeleri - Jean Jacques Burlamaqui pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jean Jacques Burlamaqui
DOSYA BOYUTU 3,26
TARİH 2019-10-31
ISBN 6057768049
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bu eserde insanlara, kendilerinin edindikleri hedefe -gerçekten herkesin edinmeye çalıştığı hakiki ve sağlam bir mutluluğu kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak için, sadece aklın zorunlu kılacağı kuralların neler olduğunu araştırmaya niyet ettik. Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir. Dolayısıyla hiçbir şey, kalbinde kendi yetkinliğini ve saadetini taşıyan makul bir varlığın uygulamasına daha layık değildir. Hayat seyrinde izlemek zorunda olduğumuz düsturların doğru bilgisi, bilgeliğin temel nesnesidir ve erdem de hiçbir şeyin bizi saptırmasına izin vermeksizin, bunların sürekli tatbikinden ibarettir.”Elinizdeki eser on yedinci yüzyıl Doğal Hukuk düşüncesinin önemli isimlerinden Cenevreli Jean Jacques Burlamaqui’nin Principes du droit naturel başlıklı eserinin birinci kısmının çevirisidir. Eser, hukuk tarihinde bireylerin siyasal iktidara karşı haklarını ileri sürebilme gayretini ve hukuku siyasal iktidarın kendi takdirinin keyfiliğinden kurtarma çabasına dayanan doğal hukuk kuramı üzerine kaleme alınmış en etkili eserlerden biridir. Burada sunulan birinci cilt, doğal hukuk kuramının temellerini ortaya koymaktadır.İnsanın mutluluk arayışını doğal bir hak olarak kabul eden bu müstesna düşünürün eserinin çevirisinin Türkçe literatür için önemli bir adım olmasını umuyoruz.

...inin edindikleri hedefe -gerçekten herkesin edinmeye çalıştığı hakiki ve sağlam bir mutluluğu kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak ... Hukukun Temel İlkeleri ... ... Hukukun Temel İlkeleri. 1) Hukuk Devleti İlkesi: Sınırları içerisinde kişilerin hak ve özgürlüklerini 3) Doğal (Tabii) Hakim İlkesi: Herkes fiil ve eylemlerinde, görev ve yetki yönünden o tarihte tabi olduğu... Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki... today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Doğal Hukukun İlke ... Doğal Hukukun İlkeleri Jean Jacques Burlamaqui ... . Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki... today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Doğal Hukukun İlkeleri. Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Jean Jacques Burlamaqui tarafından kaleme alınan Doğal Hukukun İlkeleri Pdf İndir isimli 120 sayfadan oluşan kitap; PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 31/10/2019 Perşembe tarihinde ve 1... 9786057768049 Pinhan Yayıncılık Hukuk Doğal Hukukun İlkeleri Jean Jacques Burlamaqui. Burada sunulan birinci cilt, doğal hukuk kuramının temellerini ortaya koymaktadır. Doğal Hukukun İlkeleri Jean Jacques Burlamaqui Pinhan Yayıncılık 9786057768049 Jean Jacques Burlamaqui. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir. Doğal Hukukun İlkeleri. 18,00₺ N...