Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Taaşşuk-i Talat ve Fitnat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Taaşşuk-i Talat ve Fitnat PDF EPUB


Şemseddin Sami

Taaşşuk-i Talat ve Fitnat - Şemseddin Sami pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şemseddin Sami
DOSYA BOYUTU 6,28
TARİH 2019-07-24
ISBN 6052494462
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Baban doğru söylemiş, bu sevda değil de nedir? Seni gidi yere bakan yürek yakan seni! Onun için yataktan kalkar kalkmaz okula gidiyorsun. Ben de derse hevesin vardır da ondan zannederim, hâlbuki sen sevgilini görmek için gidersin. Cuma günü de ya sen onun evine gidersin, ya o buraya gelir; bir gün görüşmeden duramazsınız. A, o seni sever haaaa! Oh, ne iyi, hem sevmek, hem sevdiğin adamca sevilmek! Bundan iyi şey yok dünyada. Aferin Salihacığım, güzel çocuk seçtin. O da seni sever ha? ‘Alacağım malacağım,’ bir şey söylemiş mi sana?” der demez; “Ama dadı, sen benimle eğleniyorsun, beni yine ağlatmak mı istiyorsun? Yok, yok, ben o kadar budala değilim. Gel, yatağımı yap, yatacağım. İşte gözlerim kapanıyor,” diyerek nihayet dadımı kandırdım. Yatağımı yaptı, yattım; lakin uyku nerede? Bin türlü düşünce zihnimden gelip geçiyordu. Rıfat Bey ile olan muhabbetimizin aşk olduğuna hâlâ inanmak istemiyordum. Anamın, kızların evlenmesine dair akşam söylediği sözler de zihnimde kalmıştı. Bir ara hiç evlenmemeyi düşündüm; ama bir türlü karar veremedim. Bir de Rıfat Bey ile evlenmek meselesi aklıma geldi. Aniden kalbim hızlı hızlı vurmaya başladı.

...ında ilk roman olarak bilinir. Romanın "Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat" olan adı "Talat ve Fitnat'ın Aşkı" anlamına gelmektedir ... Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Romanı Özeti, Kişiler, Mekan, Zaman, Dil ve... ... . 1872'de Şemsettin Sami tarafından yazılmış olan roman... Romanın "Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat" olan adı "Talat ve Fitnat'ın Aşkı" anlamına gelmektedir. 1872'de Şemsettin Sami tarafından yazılmış olan roman, edebiyatımızdaki ilk romandır. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Romanının İncelemesi. Romanın Konusu ve Kısa Olay Örgüsü. İlk Yerli Roman Denemesi. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Romanının Özeti. ...yazılan v ... Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat ... . Romanın Konusu ve Kısa Olay Örgüsü. İlk Yerli Roman Denemesi. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Romanının Özeti. ...yazılan ve ilk defa 1872'de yayımlanan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat, edebiyatımızın ilk yerli romanı olarak bilinir. Fitnat da Talat'ı evlerinin kafesinden görür ve her gün onun yolunu gözlemeye başlar. Taaşşuk-ı talat ve fitnat: Eser Sahibi: Şemsettin Sami. Görücü usulü ile evlenme, aşk. Kişiler: Talat (Ragıbe), Fitnat, Ali Bey, Hacı Mustafa, Şerife Kadın, Saliha Hanım. İlk görüşte âşık olan Talat ve Fitnat'ın trajik hikâyelerinin anlatıldığı Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat romanı, dönemin kadın erkek ilişkilerini, görmeden yapılan evliliklerin doğurduğu sorunları ele alır. Kitabın Adı : Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat. Kitabın Yazarı : Şemsettin Sami. Kitap Hakkında Bilgi : Kitap olarak ilk basımı 1875 yılında yapılmıştır. Şemsettin Sami'nin roman türünde ilk Türk romanı olan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat adlı romanının Özgür Yayınları 'ndan çıkan kapağı. ayrıca kitap, kendisinden üç yıl sonra ahmet mithat efendi tarafından yazılmış felatun bey ile rakım efendi kitabının zıttı gibi. taaşşuk-ı talat ve fitnat'ta, fitnat intihar ediyor, talat orada acısından ölüyor... Fıtnat da kafes aralıklarından...