Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkiye İçin Sırada Ne Var? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkiye İçin Sırada Ne Var? PDF EPUB


David Brewer Eddy

Türkiye İçin Sırada Ne Var? - David Brewer Eddy pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR David Brewer Eddy
DOSYA BOYUTU 4,34
TARİH 2019-07-26
ISBN 6055222765
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

David Brewer Eddy’nin 1913’te yayımladığı bu kitap erken misyoner çalışmalarındaki temel motivasyonu, hedef ve yöntemleri açığa çıkaran içeriden bir çalışma olarak kuşkusuz bir kült değeri taşıyor. Eddy’nin Anadolu’da aktif olarak çalışan misyoner hücre ve istasyonları tarafından periyodik olarak gönderilen raporlardan yola çıkarak hazırladığı bu eserde temel amaç bu uğurda yola çıkanlara, sürece bilfiil katılanlara ve beklenilen sonuca bir an önce erişmek için gayret gösterenlere kayda değer bir düzeyde rehberlik etmek şeklinde özetlenebilir.Kitapta tarihsel verileri altüst etme ve misyoner yetiştirme süreçlerini takip etmek için bir tür manipülasyon olarak da görülebilecek pek çok nokta yine dikkatli okuyucuların gözünden kaçmayacak şekilde işlenmekte ve birtakım çıkarımlarda bulunulmaktadır. Yazarın “Jön Türk Devrimi”ne olan muhabbeti, II. Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym hâlindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye’deki dinî hayatın İslami veçheleri hakkında Müslümanları töhmet altında bırakan suçlayıcı ifadeleri olmakla birlikte misyoner müfredatının nasıl kurgulandığını ve sahada nasıl işlendiğini görmek açısından bütün bu satırların olduğu gibi Türk okuyucusuna ulaştırılmasını, hem ahlaki hem de nesnel bir çaba olarak değerlendirmek gerekir.

...'deki dini hayatın İslami veçheleri.. ... 'Türkiye İçin Sırada Ne Var?' - Venhar Haber ... . Bu konuda pdfindiroku.site size yardım edecek. David Brewer Eddy'in ölümsüz eseri Türkiye İçin Sırada Ne Var? hakkında hem bilgi edinecek hem de epub indirme bağlantısına ulaşacaksınız. 18.53 TL. Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym hâlindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye'deki dinî hayatın... 19.50 TL. ...2. Abdülhamid hakkınd ... Türkiye İçin Sırada Ne Var? | Independent Türkçe ... ... 19.50 TL. ...2. Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym halindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye'deki dini hayatın... 19.50 TL. ...2. Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym halindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye'deki dini hayatın... Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri Ermeni sorunu henüz daha rüşeym hâlindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları Türkiye'deki dinî hayatın İslami veçheleri... ...2. Abdülhamid hakkında yer yer hezeyan sayılabilecek suçlayıcı ifadeleri, Ermeni sorunu henüz daha rüşeym halindeyken bile yaptığı cesur ve subjektif yorumları, Türkiye'deki dini hayatın İslami veçheleri......