Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ergenekon'a GelmedenTürkiye'de Devlet Zihniyeti e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ergenekon'a GelmedenTürkiye'de Devlet Zihniyeti PDF EPUB


Ümit Kıvanç

Ergenekon'a GelmedenTürkiye'de Devlet Zihniyeti - Ümit Kıvanç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ümit Kıvanç
DOSYA BOYUTU 11,66
TARİH 2008-08-07
ISBN 9755160399
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Siyasî hayatımız bizi hep şaşırtıyor; bazen umutsuzluğa bazen isyana sürüklüyor. Çünkü toplumu ”devlete ait” sayan ve bizim için birtakım yaşam kalıpları öngören birileri, devlet uğruna topluma kıyıyor. “Susurluk”, toplumumuz için bir aydınlanma terapisi olmuştu. Devlet içinde yuvalanmış başına buyruk çetelerin, bazen devlet adına bazen kendi adlarına her türlü suçu işleyebildiğini, bunların bir resmî politikanın araçları olarak büyük rahatlıkla kullanıldığını açıkça gördük. Aradan 12 yıl geçti, memleket şimdi de Ergenekon Davası ile çalkalanıyor. “Devlet çetesi” bu defa daha geniş boyutlu bir örgütlenme suretindekarşımıza çıktı. Tereddütsüz söylenebilir ki, muhtıralardan müdahalelere, başarılı-başarısız darbelerden resmî korumalıçetelerin tedhiş yoluyla hükümetleri yola getirme veya devirmeye yönelik faaliyetlerine, “derin devlet”e atfedilen her türlü karanlık, çoğu zaman kanlı eyleme... Siyasî hayatımızı şekillendiren gelişmelerin geri planında bir devlet zihniyeti yatıyor. Elinizdeki broşür, daha çok “yoldan çıkma” hadiseleri gibi kavramaya eğilim gösterdiğimiz bu olguların resmî devlet felsefemiz ve yakın tarihimizdekikaynaklarına ışık tutuyor. Umudumuz, kendini devletin sahibi görenlerin haksız ayrıcalıklarının yok edilmesi ve toplumu devletin etrafında topyekûn seferber etme amaçlı totaliter eğilimli zihniyetlerden kurtulabilmek. Ve böylece, ekonomik ve toplumsal adaletsizlikleri gidermek için uğraşanların önünde yepyeni bir ufkun açılması.

...leri, devlet uğruna topluma kıyıyor. Ergenekon'a gelmeden ... Ergenekon'a Gelmeden...Türkiye'de Devlet Zihniyeti - Ekşi Sözlük ... ... : Türkiye'de devlet zihniyeti /. Saved in: Bibliographic Details. Ergenekon : devlet içinde devlet / by: Dündar, Can, 1961-, et al. Published: (2003). Türkiye Cumhuriyeti Devleti Avrupa Birliği’nin bir STK’sı haline dönüşmüş bulunmaktadır. En son kitabı ise ERGENEKON’A GELMEDEN TÜRKİYE’DE DEVLET ZİHNİYETİ isimli kitabıdır. Mesela bu yazımızda yazar Ümit Kıvanç kitapları aras ... Ergenekon'a Gelmeden Türkiye'de Devlet Zihniyeti Haberleri / Sayfa 1 ... . Mesela bu yazımızda yazar Ümit Kıvanç kitapları arasında yer alan Ergenekon'a Gelmeden Türkiye'de Devlet Zihniyeti yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Ergenekon'a Gelmeden Türkiye'de Devlet Zihniyeti - Ahmet İnsel , Ümit Kıvanç. 0 yorum | Yorum Yap. Ergenekon'a gelmeden--- : Türkiye'de devlet zihniyeti. Responsibility. Ahmet İnsel, Ümit Kıvanç....