Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta PDF EPUB


Edward J. Erickson

Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta - Edward J. Erickson pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Edward J. Erickson
DOSYA BOYUTU 5,38
TARİH 2019-10-21
ISBN 6052959466
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Başta Mustafa Kemal olmak üzere Türk komutan ve askerleri karşısında hezimete uğradıkları Gelibolu’dan hızlıca ve sessizce kaçan Batılı devletler, o gün bugündür şu sorunun cevabını arıyor: Tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafından desteklenen koskoca İngiliz ordusu ile müttefikleri, “Avrupa’nın hasta adamı” olarak nitelenen ve henüz iki yıl öncesinde küçücük Balkan devletleri karşısında büyük bir bozgun yaşayan Osmanlılar karşısında neden yenildi?1915’ten bu yana geçen yüz yılı aşkın sürede yayınlanan çok sayıda resmi yayında, kurmay etüdünde ve tarih araştırmasında bu soruya stratejik ve taktik düzeyde değerlendirmeler içeren çeşitli yanıtlar verildi. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı’nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. İki tarafın harekât komutanlarının nasıl karar aldıklarını; amaçlar, yollar ve araçlar arasında nasıl bir denge kurduklarını; sonucu nasıl etkilemeye çalıştıklarını analiz ediyor.Asker kökenli bir harp tarihçisi olan yazar Edward J. Erickson, Çanakkale Savaşı’nı Osmanlı Ordusu’nun muazzam bir zafer kazandığını, çünkü İngiliz komutanlar ısrarla yetersiz varsayımlara dayanan kararlar verip harekâtların koordinasyon ve icrasını astlarına bırakırken, Osmanlı komutanlarının operatif düzeyde onlardan çok daha etkili bir komuta-kontrol bilgisi ve uygulaması sergilediklerini ortaya koyuyor.

...anakkale Savaşı nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor ... Habertürk: Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta | Kültür-Sanat... ... . Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve... yayınevi:İş Bankası Kültür Yayınları; 1. baskı Tarafından gönderildi Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta:7 Ekim 2019 21.75 TL. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolord ... Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta... - Savaş Kitap ve Yayinevi ... . Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. İki tarafın harekât komutanlarının nasıl karar aldıklarını; amaçlar... ...Savaşı: Ateş Altında Komuta - İş Bankası Kültür Yayınları - 9786052959466 - Edward J. Erickson devletler, o gün bugündür şu sorunun cevabını arıyor: Tarihin gördüğü en büyük ateş Yazının devamı... 21.75 TL. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Ordu ve kolordu seviyesindeki komuta kontrolü inceleyen 'Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta', Türkiye İş Bankası Kültür Çanakkale Savaşı Dizisi'nin 23'üncü kitabı olarak tarih severlerin... Eser, tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafından desteklenen İngiliz ordusu ile müttefiklerinin Çanakkale'de, "Avrupa'nın hasta adamı". Start by marking "Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Çanakkale Savaşı by Edward J. Erickson. Edward J. Erickson kaleminden Çanakkale Savaşı: Ateş Altında Komuta kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Elinizdeki kitap ise çanakkale savaşı nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Ürün adı: Çanakkale savaşı ateş altında komuta. 18.85 TL. Elinizdeki kitap ise Çanakkale Savaşı'nın operatif düzeyine, yani esas olarak sahra ordusu ve kolordu seviyesine odaklanıyor. Eser, tarihin gördüğü en büyük ateş gücüne sahip bir donanma tarafından desteklenen İngiliz ordusu ile müttefiklerinin Çanakkale'de, "Avrupa'nın hasta adamı"....