Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gençliğe Kitabe e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gençliğe Kitabe PDF EPUB


Mehmet Dinç

Gençliğe Kitabe - Mehmet Dinç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Dinç
DOSYA BOYUTU 12,41
TARİH 2019-08-01
ISBN 6056824784
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsan fark etmiyor, insan unutuyor, insan aldırmıyor. Fark etsin, unutmasın, aldırsın yani kısaca daha hesap verilebilir bir hayat yaşasın diye bir uyarıya, bir hatırlatmaya ihtiyaç duyuyor. Bu yazılar bir vesile ile gördüklerim, öğrendiklerim veya yaşadıklarımdan çıkardığım uyarılar ve hatırlatmalardan müteşekkil. Kendimi uyardım, kendime hatırlattım. Kısaca kendime ayar çektim. Bu ayar sayesinde yaşarken daha bir dikkatli yaşadım. Düşünürken daha bir derin düşündüm. Yazdıklarımın satırlarda kalmaması için davranışa dönüştürdüm. Dolayısıyla yazdıklarımın en başta ben faydasını gördüm. Faydasını gördüğüm için de sizlerle paylaşayım istedim. "Bırakma Kendini" ve "İyi Gidiyorsun"un yazarı Mehmet Dinç'in kaleminden "Gençliğe Kitabe", fark ettirmek, uyarıp hatırlatmak ve olup biten her şeye karşı itina ile yaşayabilme fikrini vermek için hazırlandı. Ve daha çok şu söz için: İnsan insana şifadır.

...nalizi. Türk Gençliği! Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe hitabesi ve gençliğin Atatürk'e cevabının yer aldığı sayfamız ... Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ... . Atatürk'e minnet duyguları besleyen her Türk okumalıdır. ATATÜRK'ün GENÇLİĞE HİTABESİ. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi (Orjinal). Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Gençliğe Hitabe ve diğer tanıdıklarınla iletişim kurmak için Facebook'a katıl. Facebook insanlara paylaşma gücü vererek... Gençliğe Hi ... Gençliğe Hitabe (Türkçe, İngilizce, Almanca) ... . Gençliğe Hitabe ve diğer tanıdıklarınla iletişim kurmak için Facebook'a katıl. Facebook insanlara paylaşma gücü vererek... Gençliğe Hitabe. Saygıdeğer Efendiler, sizi günlerce işgal eden uzun ve teferruatlı nutkum, nihayet geçmişe karışmış bir devrin hikâyesidir. Bunda milletim için ve gelecekteki evlâtlarımız için dikkat ve... "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi"nin Ord.Prof.Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu tarafından günümüz Türkçe'sine uyarlanmış hali Atatürk'Ün gençliğe hitabesi'nin tahlili. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi. Admin tarafından, 2 Mart 2017. 2. Herkese merhabalar.Bu yazımızda sizlere Mustafa Kemal Atatürk'ün seslendirdiği gençliğe hitabesi adlı metnin tamamını orijinal şekilde... Atatürk'ün gençliğe hitabesi (orjinali). Ey Türk gençliği! Söylevden (20 Ekim 1927) Mustafa Kemal ATATÜRK. Atatürk'ün gençliğe hitabesinin anlamı çözüldü. Gençliğe Hitabe. Tüm Büyük Nutuk'un bir özetini Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinde bulmak olanaklıdır. duyduğu ve özen gösterdiği bölümün Gençliğe Hitabe olduğunu o tarihlere şahitlik etmiş olanlar bize aktarıyorlar. İşte, bu durum ve şartlar içinde bile görevin Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Gereksinim duyduğun güç damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır! Gençliğe Hitabe'nin Orjinali. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet Halk Fırkasının II. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Nutuk'un "Türk Gençliğine Bıraktığım Emanet" başlıklı bölümünde yer alır. Gençliğe hitabe "Bütün ümidim gençliktedir." diyen Atatürk'ün Türk gençlerine verdiği ileri görüşlü bir öğüttür. Bence her Türk genci bu metni okumalı, anlamalı ve ders çıkarmalıdır. Bu kutlu günde Mustafa Kemal Atatürk'ün, Gençliğe Hitabesi'ni tekrar hatırlayalım… Bu "Gençliğe Hitabe" okunduğu akşam artık tarih olmuş olaylar konuşma mevzuu değildi. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi Ey Türk Gençli...